Помірна кількість алкоголю корисна для серця: вчені Гарварда

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Напередодні Різдва розумні голови Гарвардського університету розпалили дискусію на тему можливої корисності алкогольних напоїв. Різні групи науковців сперечалися про те, чи може алкоголь позитивно впливати на здоров’я людей.

Зрештою у статті, опублікованій у виданні престижного університету Harvard Health Letter, одна з дослідницьких команд заявила, що алкоголь ймовірно корисний для здоров’я серця, якщо його вживати у помірних кількостях.

Вчені вказали на кілька великих обсерваційних досліджень, які продемонстрували, що вживання однієї-двох порцій алкоголю на день може знизити ризик інфаркту та рівень поганого холестерину.

Однією порцією алкоголю вважається така, що містить 10 мілілітрів спирту. Це, зокрема, – 250 мл пива 5-відсоткової міцності або 125-150 мл сухого вина (9-11 %).

Попри це команда визнала, що більшість попередніх досліджень, присвячених користі випивки, показали, що «зелений змій» може збільшити ризик виникнення десятків захворювань. Як стверджують противники вживання спиртного, алкоголь змушує кров згущуватися та легше переміщатися до серцевих м’язів, не даючи змоги серцю старанно працювати.

Доктор Ентоні Комарофф, автор нової статті, на це зауважив: «Докази користі помірного вживання алкоголю для серця отримані внаслідок спостережних досліджень за участю сотень тисяч людей, за звичками вживання алкоголю та здоров’ям яких вчені уважно стежили протягом десятиліть».

У своїй статті він також розповів, що згодом у помірно питущих людей спостерігався нижчий рівень захворюваності на ішемічну хворобу серця та рідше траплялися інфаркти, порівняно з непитущими та тими, хто вживає аж надто багато алкогольних напоїв.

Ґрунтуючись на даних нещодавніх досліджень, доктор Комарофф резюмував, що «помірне вживання алкоголю може мати деяку користь для здоров’я серця». Водночас він зауважив, що інші дослідження «не знайшли чітких доказів того, що люди, які щоденно випивають помірну дозу спиртного, менш схильні до розвитку серцевих захворювань, ніж люди, які не п’ють». Тобто нові дані не скасовують висновків попередніх досліджень. Тож їх слід порівняти з висновками попередніх досліджень, сказав науковець.

cholovik trymaye sklyanku z alkogolem - Здоров'я - 50Plus

Але нові висновки вчених Гарварда сподобалися не всім

У відповідь на статтю чиновники галузі охорони здоров’я США повідомили, що офіційні рекомендації обмежують вживання алкоголю двома порціями на тиждень, а не двома на день.

Хоча у Гарварді й заявили про користь помірного вживання алкоголю для серця, більш як три порції на день можуть навпаки погіршити стан здоров’я.

Ті, хто не сприйняв нових гарвардських віянь, навели приклад великого дослідження, проведеного у червні цього року науковцями Оксфордського та Пекінського університетів, а також Китайської академії наук. Автори проаналізували дані півмільйона жителів Китаю. І дійшли висновку, що вживання будь-якої кількості алкоголю підвищує ризик розвитку близько 60 захворювань. На перших позиціях серед цих недуг опинилися цироз печінки, інсульт, інфаркт та рак. Однак найнесподіванішим є той факт, що 33 із цих захворювань ніколи раніше не були пов’язані з алкоголем. Наприклад, подагра та катаракта, розповіло видання Daily Mail.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) попередила, що жодна кількість алкоголю не є безпечною. Згідно зі статистикою, надмірне вживання алкогольних напоїв є причиною близько трьох мільйонів смертей у світі щороку.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU