Мобільний антистрес: особистий смартфон – не завада офісній роботі

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Нове дослідження свідчить, що заборона особистих телефонів на робочому місці є шкідливою. Адже використання власних мобільних не лише не знижує продуктивності праці співробітників, а й допомагає їм долати стрес.

Останніми роками табу на користування особистими телефонами в офісі запровадили чимало керівників. Але тепер співробітники можуть поборотися за своє право на приватні розмови, посилаючись на результати нового дослідження.

Про що дізналися науковці

Команда дослідників з Національного університету Голуея (Ірландія) та Мельбурнського університету (Австралія) переконана: особистий мобільний допомагає працівникам знизити рівень стресу.

Заборона на використання телефонів в офісі може посилити конфлікти між роботою та особистим життям працівника. А це своєю чергою має серйозні наслідки для продуктивності праці, задоволення роботою, плинності кадрів, а також загального добробуту персоналу. Про це повідомив професор Еоїн Вілан, який очолював дослідження.

cholovik rozmovlyaye po telefonu - Спосіб життя - 50Plus

Його проводили в європейській філії глобальної фармацевтичної компанії, назву якої вчені не оприлюднили.

Для дослідників ця філія стала показовим прикладом, адже тут заборонили використання особистих мобільних ще у 1990-х роках. Керівники філії мотивували це міркуваннями здоров’я та безпеки співробітників, мовляв, під час роботи з небезпечними хімікатами вони відволікаються.

Працівники раз у раз висловлювали невдоволення забороною, заявляючи, що вона змушує їх почуватися ізольованими від реальності.

Цікаво, що вище керівництво також не схвалювало такого кроку менеджерів філії. Воно вважало, що через таке табу філію сприймають як технофобську. А це може перешкоджати її конкурентоспроможності, розповіло видання Daily Mail.

Протягом року науковці спостерігали за чотирма десятками співробітників філії, яким дозволили в рамках дослідження користуватися на роботі особистими смартфонами. Також до поля уваги команди потрапили працівники, котрі добровільно дотримувалися заборони та залишали свої телефони поза робочим місцем.

Про що дізналися вчені

Висновки про доцільність такої заборони дослідники отримали внаслідок серії детальних інтерв’ю з персоналом.

Попри побоювання керівників, що особисті смартфони заважатимуть роботі, після скасування заборони на їх використання продуктивність праці співробітників не зменшилася.

А рівень конфлікту між роботою та особистим життям значно знизився в тих працівників, які мали доступ до своїх телефонів, порівняно з тими, в кого його не було.

zhinka dyvytsya v telefon - Спосіб життя - 50Plus

Співробітники, які користувалися своїми мобільними, також повідомили, що впродовж дня вони могли брати участь у розв’язанні сімейних питань. І це добре впливало на їхні стосунки з рідними. Можливість особистого спілкування також означала, що протягом цих годин співробітники не були у стані стресу.

Команда науковців вважає, що її результати є новаторськими. Вони сприятимуть балансу між технологіями, роботою та особистим життям. Вчені запропонують практичні ідеї тим організаціям, які прагнуть створити більш здорове робоче середовище.

За словами професора Вілана, замість заборони на використання смартфонів в офісі більш ефективною стратегією могло б стати створення геть іншого організаційного клімату. Наприклад, можна було б запровадити табу на особисті телефонні розмови в їдальні чи на зборах. А його дотримання співробітники контролювали б самотужки.

Зрештою, як зауважив керівник дослідження, менеджери мають усвідомлювати непередбачувані наслідки заборони особистих смартфонів.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU