Пасажири, на борт! Компанія Hyundai презентувала летюче таксі

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Автомобільний гігант Hyundai продемонстрував концепт електротаксі S-A2 з вертикальним зльотом та посадкою (eVTOL) на виставці CES 2024 у Лас-Вегасі. Йдеться про нову версію концепту S-A1, що його представили чотирма роками раніше. Розробкою та вдосконаленням літачка з вісьмома гвинтами займається компанія Supernal, яка належить Hyundai Motor Group.

За словами Ніла Маршалла, керівника відділу виробничої стратегії Supernal, 2026-го концепт S-A2 має отримати офіційне схвалення. Після чого компанія почне семимильними кроками наближати запуск сервісу. Перші поїздки електротаксі заплановані на 2028 рік.

Що собою являє Hyundai Supernal SA2

Тож яким буде повітряне таксі, яке вже зовсім скоро перевозитиме людей, уникаючи вуличних пробок?

Модель екологічна, адже є повністю електричною. У цьому елегантному літаку – п’ять місць: одне – для пілота та чотири – для пасажирів. Він оснащений вісімкою поворотних гвинтів. Щойно машина підноситься в повітря, всі вони повертаються на 90 градусів. Після чого транспортний засіб перестає літати як гелікоптер і починає поводитися як гвинтовий літак.

kabina pilota aerotaksi - Наука&Техніка - 50plus

Повітряні апарати поточної версії долатимуть 40-60-кіломметрові відстані. Вони розвиватимуть швидкість до 193 км/год. Максимальна висота польоту сягатиме 450 метрів. А ще інженери Supernal похвалилися, що нові таксі не дратуватимуть людей аж надто гучним звуком. Його рівень в польоті не перевищуватиме 45 дБ, а на зльоті – 65 дБ.

Розробники розповіли, що оскільки на початковому етапі транспортних засобів Supernal буде небагато, поїздка в летючому таксі обходитиметься не дуже дешево. (Скільки саме – поки що неясно). Та зі збільшенням парку Hyundai Supernal S-A2 вартість послуги падатиме, поступово наближаючись до розцінок звичайного таксі.

salon aerotaksi - Наука&Техніка - 50plus

Тож компанія має на меті побудувати якнайбільше таких транспортних засобів та ввести їх в експлуатацію. «Ми маємо досягти ціни такого рівня, за якої сервіс стане доступним для всіх, а не тільки для заможних осіб та керівників компаній», – зауважив пан Маршалл.

Ще один гарячий план Supernal – створити мережу вертипортів, де можуть сідати нові електричні повітряні таксі. Ці майданчики будуть розташовані поруч із важливими пунктами призначення, такими як аеропорти та лікарні. Тобто з тими локаціями, яких люди хочуть швидко дістатися, розповіло видання Daily Mail.

Вертипорт – це місце зльоту та приземлення електролітаків з вертикальним зльотом та посадкою (eVTOL) або інших сучасних транспортних засобів.

Очікується, що саме тут на допомогу може прийти материнська компанія Hyundai. Вона пропонуватиме спеціальні автомобілі, що зможуть транспортувати пасажирів у вертипорти та вивозити з них – на кшталт шатлів аеропорту. У перспективному плані – будівництво вертипортів для сервісу таксі від Hyundai у ключових транспортних вузлах світу.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU