Про яблуко говорять, що цей плід попередить сім хвороб та замінить жменю пігулок. В одному фрукті міститься добова норма вітамінів В1, В6 та Е. Це комора складних вуглеводів і харчових волокон, що є корисними для мікрофлори травної системи. Антоціани у червоних яблуках запобігають старінню та поліпшують зір, кверцетин підтримує мозок та нервову систему, а пектини виводять токсини. Не мають протипоказань для вживання ферментовані плоди, тому яблука бажано їсти не в сирому, а запеченому стані. Хоча варіантів страв із найпопулярнішим в Україні фруктом є чимало. Наприклад, такі.
Фото: Pexels.com
Дієтичний крем-суп із яблуком та селерою
На одне яблуко беремо цибулину, морквину, буряк та селеру – всього по одному овочу. Знадобляться також кріп (пучок), часник (3 зубці), сметана (2 ст. ложки), бринза (50 г), оливкова олія (1 ст. ложка), сіль та мелений чорний перець (за смаком).
Фото: pixabay.com
На оливковій олії обсмажуємо до м’якості дрібно посічені цибулю, часник та селеру. На терці подрібнюємо морквину, буряк та яблуко. Додаємо їх до овочів, ставимо на вогонь, доливаємо півсклянки води і, посоливши та поперчивши, з півгодини тушкуємо після кипіння. Готовність перевіряємо за станом буряка: коли найтвердіший коренеплід стане м’яким, прибираємо тушковані інгредієнти з вогню, розминаємо і насипаємо пюре у порціонний посуд разом із покришеною бринзою та сметаною. Страва прикрашається кропом і подається до столу за кімнатної температури.
Котлети на пару з яблуком
Для цієї оригінальної страви знадобляться курячий фарш (0,5 кг), цибулина, яблуко, манна крупа (2 ст. ложки), сіль та перець (за смаком).
Попередньо нарізані яблуко та цибулю у блендері змішуємо в пюре і додаємо до фаршу. Долучаємо манку і, посоливши та поперчивши, ретельно перемішуємо. Вичікуємо годину, щоб манка набухла (залишаємо постояти у прохолодному місці). Сформовані з підготовленої маси котлети закладаємо на 20 хвилин до пароварки.
Соус із яблука та чорносливу
На одне кисло-солодке яблуко знадобляться 5 плодів чорносливу, жирні вершки (2 ст. ложки), вершкове масло (1 ст. ложка), мелена паприка та сіль (за смаком).
Яблуко очищуємо, подрібнюємо і трохи обсмажуємо на вершковому маслі. До м’якого яблука додаємо вершки, порізаний чорнослив та приправу. Щоб маса трохи загуснула, млоїмо 3 хвилини на помірному вогні. Такий пікантний соус підкреслить смак м’яса, риби, каш та гарнірів.
Кабачково-яблучна закуска до зими
Для цього салату зупиняємо вибір на яблуках кислих сортів (знадобляться 6 плодів). Беремо також кабачки (4 кг), у рівній кількості олію з томатною пастою (по 300 г), цукор (склянку), сіль (півсклянки), часник (100 г), лавровий лист (10 штук), духмяний перець (5 горошин) та гвоздику (5 штук).
Фото: Pixabay.com
Шинкуємо яблука і кабачки соломкою. В 500 мл окропу розмішуємо томатну пасту з олією, цукром, сіллю та спеціями. Півгодини тушкуємо в цьому маринаді кабачки та яблука, не забуваючи перемішувати. За 5 хвилин до готовності всипаємо подрібнений часник. У киплячому стані готову салатну закуску перекладаємо у стерильні банки і закатуємо для тривалого зберігання. Термообробка та консервація не руйнують головний скарб яблук: антиоксиданти вціліють навіть у зимових припасах.
3 коментарі
Яблука – найулюбленіший фрукт, сорт Симиренко – зе бест!))) Їла б, як би і не були такими корисними))
Білий налів також смачнючий
Найсмачніші яблука – сорт Симиренко