Люди нерідко миють волосся пізно ввечері і лягають спати, навіть не висушивши його. Таким чином вони бажають скоротити період ранкової підготовки до робочого дня. А тим часом дерматологи настійливо рекомендують повністю висушувати волосся перед сном.
Адже така хибна практика як спання з вологим волоссям спричиняє чимало проблем. Таких, зокрема, як захворювання шкіри голови, втрата волосся та навіть утруднене дихання. І це ще не повний перелік небезпек.
Бактерії та грибки
Докторка Ноель Шербер з Вашингтона застерігає, що у теплому та вологому середовищі, яке утворюється внаслідок спання з мокрим волоссям, швидко поширюються дріжджові грибки та патогенні бактерії. З голови вони, як правило, переміщаються не лише на подушку, а й на всю постіль.
«Деякі бактерії та грибки розмножуються в теплому та вологому середовищі, Вони поширюються на шкірі голови, якщо вона залишається вологою протягом кількох годин», – попередила експертка.
Найнебезпечнішим з них дерматологи вважають грибок Malassezia. Він прогресує на шлірі голови та спричиняє дерматит і лупу.
Підступний грибок Malassezia також може призвести до утворення сверблячих прищів на обличчі, шкірі голови та верхній частині тіла.
Сон на мокрому волоссі може викликати й появу прищів та пустул – невеликих запалених гнійних пухирів. Їх поширення супроводжується сильним свербежем та болем.
До серйозних побічних ефектів також призводить інфекція, що зветься бактеріальним або грибковим фолікулітом.
Усі ці шкірні захворювання важко піддаються лікуванню. Докторка Шербер розповіла, що стикалася з ними здебільшого саме в тих випадках, коли пацієнти лягали спати з мокрим волоссям.
Проблеми з диханням
Спання з вологим волоссям загрожує не лише шкірними захворюваннями, а й проблемами з диханням.
Дерматологиня Сінді Вассеф із Нью-Джерсі розповіла, що вони часто виникають внаслідок поширення цвілі на мокрих подушках та постільній білизні. Адже цвіль дратує дихальні шляхи, розповіло видання Daily Mail.
Ламкість, тьмяність та втрата волосся
Якщо регулярно спати з мокрою головою, волосся стане м’яким, тендітним та тьмяним.
Докторка Іфе Родні з Фултона зауважила, що підвищена еластичність та крихкість волосся може призвести до його ламкості та навіть поступової втрати. Воно матиме нездоровий та непривабливий вигляд. Тому його потрібно повністю висушувати і лише потім лягати в ліжко.
У експертів є кілька порад на той випадок, якщо з якихось причин висушити волосся перед сном неможливо.
Довге волосся бажано зібрати у хвіст або косу. Також можна вдягнути атласний або шовковий головний убір. Як варіант – сон на атласній або шовковій наволочці.
А ще важливо міняти наволочки не рідше, ніж щотижня, адже вони схильні до скупчення бактерій.