Американські медики вважають, що вагітність може прискорити біологічне старіння жінок.
Команда науковців зі Школи громадської охорони здоров’я Мейлмана при Колумбійському університеті (Нью-Йорк) провела на Філіппінах шестирічне дослідження стану здоров’я місцевого населення. Науковці, зокрема, проаналізували репродуктивні історії та зразки ДНК 1735 добровольців (825 жінок та 910 чоловіків), розповіло видання The Guardian.
Дослідники визначили біологічний вік учасників, використовуючи шість різних «епігенетичних годинників»: генетичних інструментів, які оцінюють біологічний вік на основі закономірностей процесу, що називається метилюванням ДНК.
Дані учасниць дослідження свідчили про те, що кожна окрема вагітність, про яку вони повідомили, була пов’язана з двома-трьома місяцями біологічного старіння. А жінки, які частіше, ніж один раз, повідомляли про свою вагітність протягом періоду спостереження, демонстрували ще більшу швидкість біологічного старіння.
Зв’язок між вагітністю та біологічним старінням зберігався навіть тоді, коли автори враховували такі чинники, як соціально-економічний статус, куріння, генетичні варіації та стан довкілля.
Кален Раян, провідний автор дослідження та науковий співробітник Центру старіння Колумбійського університету, зауважив: «Вагітність прискорює біологічне старіння, і цей ефект спостерігається в молодих жінок з високою фертильністю». За словами науковця, це перше дослідження, що пов’язало число вагітностей кожної жінки зі змінами її біологічного віку.
Як зазначив пан Раян, ученим ще багато доведеться дізнатися про роль вагітності та інші аспекти репродукції в процесі старіння. «Ми також не знаємо, якою мірою прискорене епігенетичне старіння цих конкретних людей проявиться у вигляді поганого здоров’я чи смертності через десятиліття», – додав він.
Результати дослідження опублікував журнал Proceedings of National Academy of Sciences.
Фото: pixabay.com