Від Мерілін до Кім: як за останні 70 років змінилися ідеали краси

Хірург пояснив, як і чому змінювалися уявлення про красу жіночого тіла від 1950-х до 2020-х років.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

За цей, здавалося б, незначний відрізок часу стандарти краси істотно трансформувалися. Пластичний хірург міжнародного рівня Марк Соломос розповів виданню Daily Mail, який шлях подолали ці стандарти – від пишних форм 1950-х до надутих губ-вареників 2000-х.

Кожне десятиліття пропонувало новий погляд на ідеальне тіло. Оновлення уявлень про нього залежало від соціокультурних змін в суспільстві, стану медицини, психологічних чинників, моди та впливу засобів масової інформації.

1950-ті: домогосподарки повоєнної пори

Після Другої Світової війни надзвичайно популярними були пишні форми, зокрема, фігура «пісочний годинник». Вона символізувала родючість і жіночність.

Частково цей образ був спричинений економічним бумом та «бебі-бумом». Після війни жінки повернулися до традиційних гендерних ролей. Дами масово звільнялися з роботи. А жіночі журнали тим часом зосереджували їхню увагу на домашніх проблемах.

Кумирками того періоду були Мерилін Монро, Бріджіт Бардо і Джейн Менсфілд. Їх вважали взірцевими пін-ап-дівчатами. Так зазвичай називали панянок, зображення яких вміщували на плакатах. Ці плакати зазвичай пришпилювали до стіни.

Бріджит Бардо

Бріджіт Бардо

«Їхні тіла були м’якими, позбавленими того тонусу, до якого ми звикли сьогодні, мали вигини і стереотипно вважалися ідеалом з огляду на жіночу досконалість», – сказав пан Соломос.

1960-ті: розквіт моди на дієти

Ідеальна жінка стала стрункішою, майже андрогінною, та молодшою на вигляд. Паралельно з контркультурою, що відкидала чимало табу попередніх поколінь, 1960-ті запровадили моду на дієти.

За словами доктора Соломоса, такі моделі, як Твіггі, уособлювали епоху фемінізму та неприйняття образу домогосподарки. А через післявоєнний бебі-бум більшість населення становили підлітки. «На ці зміни вплинув розвиток молодіжної культури, феміністського руху та поява протизаплідних таблеток», – зазначив експерт.
За його словами, 1960-ті були часом гедонізму, вільного кохання та рок-н-ролу. Жінки вдягнули вузькі штани, які надавали сексуальнішого вигляду. Аби відповідати новим стандартам, пані мали бути стрункими, бажано з маленькими грудьми, та являти собою таку собі вішалку для одягу.

Твіггі

Твіггі

1970-ті: бодипозитив як новий тренд

Ідеальне тіло тепер могло бути яким завгодно, воно відбивало соціальні зрушення в бік бодипозитиву та сприйняття різних форм і розмірів.

Журнал Time проголосив 1975 рік «Роком жінок», написавши: «Вони прибули як нова хвиля іммігрантів до чоловічої Америки. Вони можуть бути поліціянтами, суддями, військовими, телефоністами, таксистами, монтажниками, редакторами, керівниками підприємств або ж матерями та домогосподарками, але це вже не ті покірні істоти, якими вони були раніше».

У цю епоху з’явилися такі моделі, як Лорен Хаттон і Фарра Фосетт, котрі уособлювали природну красу та атлетизм.
«Ці жінки стали брати на себе безліч чоловічих ролей, і щоб продемонструвати це носили відповідні костюми. Вони поєднували материнство з роботою, і тому виявляли свою жіночність у кльошах та блузках», – розповів хірург.

Фарра Фосетт

Фарра Фосетт

1980-ті: фітнес-бум

Ці роки ознаменувалися як фітнес-бумом, так і зрушенням в бік могутнішого образу жінок. Втіленням його стали широчезні плечі, які були обов’язковим атрибутом не лише пальт, а й тонких блузок.

Такі ікони краси, як Джейн Фонда та Сінді Кроуфорд, популяризували ідею підтягнутої та спортивної статури. Настав час захоплюватися фітнесом та здоровим способом життя. Жінки бажали бути стрункими, але при цьому мати жіночний вигляд.

Сінді Кроуфорд

Сінді Кроуфорд

1990-ті: епоха топмоделей

За іронією долі, коли Всесвітня організація охорони здоров’я почала бити на сполох з приводу світової епідемії ожиріння, ідеальне жіночі фігури ставали дедалі тоншими. Топмоделі обстоювали образ тіла, який для багатьох жінок був недосяжним. «Для нього було характерне поєднання підтягнутості та худорлявості, як-от в Кейт Мосс і Джоді Кідд», – пояснив хірург.

На подіумах домінували хлопчачі фігурки з плоскими грудьми, гострими вилицями та жилястими кінцівками. А ЗМІ насаджували ці недосяжні стандарти соціуму.

Джоді Кідд

Джоді Кідд

2000-ті роки: розквіт цифрових технологій

Тепер уявлення про ідеальне жіноче тіло часто-густо формують новітні технології. Вони допомагають створити бездоганний образ за допомогою фільтрів та аерографії, а незабаром до цього може приєднатися й штучний інтелект.

«Соціальні мережі та цифрові маніпуляції відіграли значну роль у формуванні стандартів краси, а публічні особи та знаменитості вплинули на сприйняття краси», – зауважив пан Соломос.

Під тиском селебрітіс нинішні жінки обирають надмірно надуті губи, великі очі, широкі брови, тонку талію, повні, але не надто великі груди та більшу попу, ніж у представниць попередніх поколінь. Повний набір таких принад має світська левиця Кім Кардашян.

Кім Кардашян

Кім Кардашян

Ідеальне тіло, за словами експерта, продовжує розвиватися з тенденцією до більш підтягнутої та стрункої, але сильної статури. І слово «сильна» тут – ключове.

А що попереду? Можливо, жінки дедалі більше уваги приділятимуть своєму здоров’ю, а не гнатимуться за певним естетичним ідеалом. Настане час бодипозитиву, інклюзивності та прийняття різних типів статури. Хоча соціальні та культурні чинники продовжуватимуть впливати на сприйняття краси.

Фото з відкритих джерел

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU