Нарощування вій приховує серйозні загрози для здоров’я: експерт

Британський науковець розповів, чим небезпечне нарощування вій, яке так полюбляють модниці, та звернувся до них із порадою.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Дуже довгі та густі вії нині в моді, але чи варто через них ризикувати здоров’ям?

Наші натуральні вії виконують важливі функції. Але при цьому вони є вікном для проникнення бактерій і вірусів в організм, що може призвести навіть до летального кінця.

Природні вії захищають наші очі, відводячи повітря від поверхні очного яблука, не допускаючи потрапляння в очі часточок з повітря, змушуючи нас моргати. Нарощені вії являють собою окремі волокна, які по одному прикріплюють до кожної натуральної вії.

Ці вії для нарощування виготовляють як з натуральних матеріалів – шовку, волосся норок або коней, так і з синтетичних – нейлону чи пластику. Їх прикріпляють за допомогою клею, а це може спричинити проблеми, зауважив Адам Тейлор, професор та директор Центру вивчення клінічної анатомії Ланкастерського університету.

штучні вії

За його словами, більшість майстрів салонів проводять перед процедурою тест на наявність алергії на клей, наносячи його на зап’ястя або за вухом клієнтки. Однак навіть якщо алергічної реакції немає, хімічні речовини в клеї все одно можуть подразнювати чутливу область навколо очей.

Згідно з одним дослідженням, більш як 60 відсотків жінок, які нарощували вії в салонах, повідомили про кератокон’юнктивіт. Для цього захворювання, що виникає після потрапляння клею для вій у вічі, характерне одночасне запалення рогівки та кон’юнктиви. А 40 відсотків учасниць дослідження страждали від алергійної реакції на клей.

За словами експерта, траплялися випадки, коли клей для нігтів, який набагато міцніший, продавався як клей для вій, а потім використовувався замість нього. А в одному з шокових випадків повіки однієї пані склеїлися після того, як для нарощування вій був використаний суперклей.

Клеї для вій можуть приховувати й інші небезпеки для здоров’я. Автори одного дослідження протестували професійні клеї для вій на наявність формальдегіду, який є визнаним канцерогенним хімікатом. Результати показали, що 75 відсотків із 20 протестованих зразків містили формальдегід. Але в переліку складників ця речовина не була вказана.

наклеює штучні вії

І це ще не всі ризики

Консерванти в клеї можуть спричиняти токсичний кон’юнктивіт та ерозію кон’юнктиви (коли шар клітин на поверхні рогівки, званий епітелієм, відшаровується від нижнього шару). Проблема не лише в тому, що це боляче. Внаслідок таких недуг може погіршитися зір, попередив професор Тейлор.

Однак найбільш поширеним ускладненням нарощування вій є блефарит: запалення або подразнення повік. Краї повік містять фолікули, з яких ростуть вії, а всередині фолікулів є два типи залоз, що виробляють антимікробні продукти для запобігання скупченню бактерій навколо очей.

Маніпуляції з натуральними віями заважають цьому процесу та призводять до накопичення бактерій, що призводить до блефариту. Після такого втручання нерідко виникає ячмінь, оскільки клей або накопичені бактерії можуть блокувати секрецію фолікулів.

Недотримання гігієни в салоні може призвести до зараження вій кліщами, пише Science Alert.

На стані натуральних вій може негативно позначитися навіть найпрофесійніше зняття вій нарощених.

Тим, хто не може обійтися без нарощених вій, професор Тейлор порадив звертатися винятково до досвідченого майстра. Він має працювати у професійному салоні, де ретельно дотримуються правил гігієни. «Але постарайтеся все ж цінувати свої натуральні вії, не перетворюючи процедуру нарощування на звичку», – додав він.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU