Імперія мікробів: раковина є розсадником серйозних хвороб

Раковину вважають одним з найчистіших місць помешкання. Однак нове австралійське дослідження змусить вас тепер її чистити особливо ретельно.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Дослідники з Університету Фліндерса стверджують, що раковини накопичують полчища небезпечних мікробів. Серед них, зокрема, й такі, які спричиняють пневмонію, хворобу легіонерів, що уражує дихальну систему, та ранові інфекції (ускладнення, що виникають через розвиток у рані патогенних мікробів).

Утім, раковина – не єдине місце, яке слід чистити у найретельніший спосіб. Це дослідження університетська команда провела незабаром після того, як з’ясувала, що стійкі до радіації мікроби можуть розмножуватися всередині мікрохвильових печей (!).

Інші попередні дослідження виявили мікробів, що живуть в різних дивних місцях, приміром, у розливах нафти в морі, занедбаних промислових об’єктах і навіть всередині Міжнародної космічної станції.

Однак досі було неясно, які мікроби можуть розмножуватися у раковинах.

жінка миє плиту

Про що дізналися дослідники

Щоб розібратися в цьому питанні, науковці проаналізували біоплівки всередині раковин, що розташовані як у лікарнях, так і в житлових будинках.
Біоплівкою вчені називають слизову речовину, що її можна виявити на зливах та навколо кранів, пояснило видання Daily Mail.

Унаслідок аналізу біоплівок були виявлені мікроби, що можуть спричинити пневмонію, хворобу легіонерів та ранові інфекції.

За словами Клер Гейворд, провідної авторки дослідження, і в лікарнях, і в помешканнях команда виявила «велику кількість патогенних та їдких мікробів, зокрема й тих, що зазвичай не переносяться водою».

Дослідники вважають, що ці патогени, ймовірно, потрапляють в біоплівку від людей, які використовують раковину для миття рук. І хоча можна було б припустити, що в раковинах лікарень накопичується більше мікробів, це не так.

мікроби в чашці Петрі

«В умивальниках житлових будинків біоплівка представлена ​​різноманітнішою бактеріальною спільнотою порівняно з лікарнями», – зазначила докторка Гаррієт Вайлі, співавторка дослідження.

За її словами, у зразках, взятих у житлових приміщеннях, була присутня більша кількість бактерій легіонелли, ніж у зразках з лікарень. Дослідники пояснюють це тим, що лікарняні раковини, ймовірно, чистяться частіше та ретельніше, ніж домашні.

«Пацієнти, які отримують медичну допомогу вдома, повинні бути поінформовані про методи інфекційного контролю, такі як очищення зливів та каналізаційних труб з використанням ефективних засобів дезінфікування», – зауважила пані Гейворд.

На підставі отриманих результатів дослідники закликали людей регулярно проводити глибоке чищення раковин.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU