Чому кішки ненавидять зачинені двері?

Зоопсихологи пояснили ненависть кішок до зачинених дверей та розповіли, чому таке обмеження свободи пересування є небезпечним для пухнастиків.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Фахівці, що спеціалізуються на психології тварин, розкрили ще одну таємницю поведінки котиків.

Якщо ви коли-небудь бачили кішку перед зачиненими дверима, то могли помітити, як несамовито вона намагається потрапити в недоступне приміщення. Роздратована тварина може просовувати лапу в щілину, дряпати двері або навіть нападати на них, і при цьому збуджено нявкати. Але чому вона це робить?

Експерти стверджують, що така дивна поведінка обумовлена як еволюцією, так і поводженням власників зі своїми домашніми улюбленцями.
Зоопсихологи також наголосили, що коли господарі позбавляють свою кішку свободи дій, це може спричинити у тварини стрес.

Тож чому замкнені двері дратують кішку?

За словами каліфорнійської докторки Карен Суеди, частково це пов’язано з тим, що кішки цікаві й відчувають страх пропустити щось важливе (це відчуття знайоме й людям). Тваринкам подобається стежити за всім, що відбувається на їхній території. Цей контроль допомагає їм виживати в дикій природі, але може також призвести до агресивної поведінки, як-от напад на двері.

Кішки люблять контролювати доступ до просторів та життєво важливих потреб, розповіла виданню Live Science американська консультантка з поведінки кішок Інгрід Джонсон. Експертка Міжнародної асоціації консультантів з поведінки тварин (IAABC) пояснила: «Це не робить кішок підлими. Це не робить їх чимось іншим, ніж те, що вони є водночас хижаками і здобиччю. Їм доводиться полювати, аби вижити, й разом з тим вони прагнуть почуватися захищеними у своєму середовищі».

А наступна експертка з поведінки тварин – Джейн Ерліх з Аризони – назвала одразу три речі, які понад усе не подобаються кішкам: відсутність вибору, відсутність контролю та зміни. Хоча кішки не завжди хочуть бути залученими до того, що відбувається за дверима, вони обов’язково хочуть знати, що там відбувається.

кішка на вікні

Ненависть до зачинених дверей – зворотний бік любові до господаря

Є ще одне важливе пояснення. Кішки люблять своїх господарів, й особливо їхню увагу до себе, а зачинені двері можуть заважати проявам цієї любові. Дослідження 2017 року, опубліковане в журналі Behavioural Processes, показало: більшість кішок віддають перевагу взаємодії з людиною. Ця взаємодія для них більш значуща, ніж інші стимули, як-от їжа та іграшки. А ще ці тварини не розуміють, що замкнені двері – це тимчасово, сказала пані Джонсон.

«Місце, до якого в них раніше був доступ – де вони почувалися в безпеці, полюбляли спати, дрімати або щось там іще – тепер раптово відібрано», – додала вона. І це може спричинити стрес у тварини.

Щоб зменшити занепокоєння пухнастого вихованця, власники кішок повинні бути послідовними стосовно доступних та недоступних для тварини зон. Якщо, наприклад, ви не хочете, щоб пухнастик перебував у їдальні, не блокуйте доступ до неї лише тоді, коли у вас гості: нехай це приміщення буде зачиненим постійно.

кішка з господарем

Хоча кішки часто демонструють біля зачинених дверей поведінку, що привертає увагу, іноді вони можуть бути в стані справжнього стресу. Така поведінка, як шалене нявкання, притискання вух та шипіння, вказує на те, що тварина надзвичайно засмучена, сказала пані Суеда. Також вона порадила: якщо у власника кішки є якісь побоювання щодо її поведінки, він має показати тварину ветеринару.

Фото: pixabay.com, pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU