«Божевільні кошатниці» справді існують: наукова думка

Нове дослідження показало, що власники кішок більш тривожні та самотні, ніж «собачники», які є психологічно стійкішими.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

«Божевільних кошатниць» часто вважають міфом, який культивують фільми та книжки. Однак автори нового дослідження припустили, що ця категорія цілком реальна.

Хоча психологині Джессіка Оліва та Лія Мішель Бейнс з Університету Джеймса Кука у Квінсленді (Австралія) спеціально не досліджували феномен «божевільної кошатниці», їхні висновки підтверджують його існування. Дослідниці виявили, що власники кішок (як чоловіки, так і жінки) схильні до вищого рівня невротизму, ніж власники собак. Щоправда, неясно, це наявність кішки робить людей невротичними чи невротичні люди схильні до того, щоб заводити котиків.

А тим часом власники собак демонструють високу ментальну стійкість. Вони краще справляються зі складними ситуаціями та швидше адаптуються до проблем.

У своїй статті, опублікованій в журналі Anthrozoos, пані Оліва та Бейнс написали: «Люди, яким подобається мати собак, легше приходять до тями після стресових ситуацій. І навпаки, ті, кому подобається тримати кішок, можуть бути сприйнятливішими до негативних наслідків стресу».

кішки і собаки

Як проходило дослідження

Під час дослідження вчені проінтерв’ювали 321 дорослого австралійця. Серед учасників обох статей та різного віку були ті, хто мав удома собак або кішок, ті, хто мав собак та кішок, а також ті, хто зовсім не мав тварин.

Добровольцям, які мали обидва види свійських тварин, запропонували самостійно вибрати категорію «власник собаки» або «власник кішки» – залежно від того, з якою твариною вони були більш близькими або проводили найбільше часу. 60 відсотків учасників з цієї категорії позиціонували себе як власників собак.

Дослідники виміряли у всіх учасників риси особистості, такі як екстраверсія, доброзичливість, відкритість, сумлінність, невротизм та стійкість.
Згідно з результатами, власники собак продемонстрували вищий рівень психологічної стійкості, а власники кішок – вищий рівень невротизму. «Жодних інших відмінностей у характерах власників свійських тварин виявлено не було», – повідомили науковці.

Цікаво, що жінки, які мали кішок, показали вищий рівень невротизму, ніж чоловіки, які були власниками кішок. Це підтверджує існування феномена так званої «божевільної кошатниці».

При цьому вчені зауважили, що зв’язок між наявністю кішки та невротизмом властивий не лише жінкам, але й чоловікам. Просто в жінок його прояви сильніші. Тож цілком логічно стверджувати, що існує такий тип чоловіків, як «божевільний котячий джентльмен».

ноги жінки, чоловіка, кішка

Що дослідники про це думають

Хоча причина отриманих результатів не зовсім зрозуміла, більш інтровертні або невротичні люди можуть бути генетично схильними заводити кішок. Тоді як витриваліші особи заводять собак.

Існують наукові докази того, що за приналежність до того чи іншого типу відповідають гени, сказала пані Оліва. З другого боку, досвід утримання кішки, ймовірно, може зробити людину невротичнішою, порівняно з досвідом утримання собаки.

Ось простий приклад: собака любить прогулянки. А отже, його наявність вдома підвищує ймовірність того, що господар частіше виходитиме на вулицю та більше контактуватиме з іншими людьми.

Тим часом кішки навпаки не потребують прогулянок. Тому власники цих пухнастиків часто залишаються вдома, розповіло видання Daily Mail.

жінка з кішкою

«Наявність собаки пов’язана з меншим відчуттям самотності в людей, які живуть на самоті, особливо в періоди тривалої ізоляції, наприклад, під час карантину через COVID-19; тому власникам собак властивий більш високий рівень стійкості», – зауважила пані Олива.

До речі, одне з нещодавніх досліджень показало, що у Великій Британії чоловіки значно частіше заводять кішок, ніж жінки.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.