Гарбуз можна їсти в будь-якому його стані: запечений, варений, смажений, розморожений чи сирий. Останній варіант дієтологи вважають за найкращий, бо свіжа м’якоть зберігає весь мікроелементний склад, яким її наділила природа. Натомість, температурна обробка позбавляє овоч значної частини вітамінів групи В, знижує вміст жиророзчинних вітамінів А, С, Е, а також зменшує кількість таких важливих мінералів, як мідь, марганець і калій. Якщо ваш кишківник спроможний перетравити великий обсяг клітковини, що міститься у свіжому плоді, тоді робіть салат із сирим гарбузом. Однак за наявності проблем із ШКТ краще порізати у салат печену м’якоть.
Інгредієнти (на 2 порції): гарбуз – 300 г, яйця – 2 шт., сметана – 60 г, часник – 1 зубчик, мелений чорний перець і сіль – на смак.
Гарбуз очищаємо від шкірки та насіння. Зварені круто (10 хвилин) і очищені від шкаралупи яйця нарізаємо кубиками. Очищений зубчик часнику пропускаємо через прес. Змішуємо зі сметаною часник, перець та сіль.
Натираємо м’якоть гарбуза на терці з довгими прорізами, що призначені для шаткування овочів із корейських рецептів. Додаємо до гарбуза яйця та сметанну заправку. Перемішуємо і пригощаємося. Має бути смачно!
Лайфхак
При компонуванні салатів треба враховувати смакову та елементну сполучність складників. Гармонійними поєднаннями для гарбуза вважаються комбінації з яйцем, сиром, медом, корицею, мускатним горіхом, рослинною олією, чебрецем та морською сіллю.