Фізична форма молодих вейперів та курців тютюнових сигарет однаково погана

Британські дослідники стверджують, що вейпування так само шкідливе для організму людини, як і куріння звичайних сигарет.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Дослідження Університету Манчестер Метрополітен показало, що молодь, яка віддає перевагу вейпам, перебуває в такій самій незадовільній фізичній формі, як і любителі сигарет із тютюном.

Згідно з результатами експерименту, молоді вейпери та курці тютюнових сигарет показують гірші результати у фізичних вправах, ніж їхні однолітки, які не парять і не курять. Таким чином університетська команда поставила під сумнів поширену думку, мовляв, вейпінг є здоровою альтернативою тютюнопаління, розповіло видання Daily Mail.

Вейпи шкідливі!

Науковці залучили до свого дослідження 60 осіб віком від 20 до 30 років. Третина учасників не курила й не вейпила, ще третина вейпила не менш як два роки, а остання третина курила звичайні сигарети впродовж двох років і більше.

Усім добровольцям запропонували покрутити педалі велотренажера з поступовим збільшенням навантаження. Це – золотий стандарт для перевірки фізичних можливостей. Під час цієї вправи стає зрозуміло, наскільки добре серце, легені та м’язи людини справляються з фізичним навантаженням, що зростає.

Також усіх учасників попросили зробити аналіз крові та ультразвукове сканування, аби якомога точніше оцінити роботу їхніх артерій.

Експеримент показав, що група учасників, які не парили й не курили, були в найкращій фізичній формі. Їхня максимальна потужність навантаження сягала 226 Вт за споживання кисню 3 літри на хвилину. А тим часом максимальна потужність у групі молодих вейперів дорівнювала 186 Вт за вживання 2,71 л кисню на хвилину. Що стосується курців тютюнових сигарет, то вони показали максимальну потужність 182 Вт за вживання 2,6 л кисню на хвилину.

чоловік з вайпом

Аналізи крові та ультразвукове сканування показали, що як у вейперів, так і в курців звичайних сигарет спостерігаються ознаки того, що їхні кровоносні судини працюють не так добре, як у тих, хто не курить і не вейпить.

Курці та вейпери сильніше задихалися, відчували сильну втому ніг і мали вищий рівень лактату в крові (ознака м’язової втоми) навіть до того, як вони досягли максимального навантаження.

Доктор Азмі Фейсал, провідний автор дослідження, презентуючи результати роботи на Конгресі Європейського респіраторного товариства (ERS) у Відні, зауважив: «У курців та вейперів спостерігалося помітне надлишкове дихання під час тренування на велотренажері. Їм було важче дихати, їхні м’язи втомлювалися, і вони загалом були в гіршій формі».

«Наше дослідження показало, що вейпінг нічим не кращий за куріння», – наголосив доктор Фейсал.

Тим часом доктор Філіппос Філіппідіс, представник комітету боротьби з тютюнопалінням ERS та викладач громадської охорони здоров’я в Імперському коледжі Лондона, зазначив: «Вейпи продаються за низькою ціною та з різними смаками, щоб залучити молодь. В результаті ми бачимо, що дедалі більше молодих людей набувають цієї звички, не знаючи, які довгострокові наслідки це може мати для їхнього здоров’я».

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.