СДУГ: розлад, через який не фортунить в онлайн-знайомствах

Учені вважають, що причина нещасливих пошуків кохання в застосунку для знайомств часто пов’язана із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Часи, коли люди знайомилися на вечірках або через друзів, пішли в небуття. Нині пошуки другої половинки часто-густо відбуваються у спеціальних додатках. Однак нерідко користувач такої програми не може виявити причину свого невезіння у цих пошуках. Невдачі з потенційними знайомствами, на думку дослідників, можуть бути ознакою недіагностованого нервово-психічного розладу СДУГ.

СДУГ – дефіцит уваги та гіперактивності є патологією, що характеризується імпульсивністю, неуважністю, підвищеною збудливістю та надмірною активністю. Цей синдром розвивається в дитячому віці, але може спостерігатися і в дорослих.

Як пов’язаний переважно дитячий розлад з дорослим пошуком кохання?

Британські дослідники-біхевіористи, що вивчають ментальне здоров’я користувачів застосунків для знайомств, проаналізували стан 9000 осіб із цим синдромом, які зареєстровані в додатку Hinge. Мета дослідників – допомогти особам зі СДУГ розв’язати проблему з пошуком партнера (партнерки).

Біхевіоризм – напрям психології, що пояснює поведінку людей механічними, рефлективними актами у відповідь на зовнішні подразники; найпоширеніша течія психологічної науки XX століття.

Аналіз команди показав, що люди зі СДУГ на 22 відсотки частіше почуваються пригніченими після користування додатком для знайомств порівняно з нейротиповими користувачами.

дівчина з телефоном

Окрім того, особи з цим синдромом на 38 відсотків частіше повідомляли про те, що їм важко підтримувати розмову з новими знайомими. А тим часом 43 відсотки учасників дослідження зізналися, що часто забувають відповідати на повідомлення. Вони думають, що потенційні половинки, ймовірно, вважають їхню уповільнену реакцію ознакою небажання продовжувати знайомство.

Тара Кларк, учасниця опитування з Австралії, зазначила: «Я хотіла б, аби мої співрозмовники розуміли, що коли я забуваю відповісти, це відбувається не через відсутність інтересу; просто мій мозок часто перевантажується або відволікається». Вона також розповіла, що коли хтось надсилав їй нагадування про неодержану відповідь, вона це цінувала. А потім радо продовжувала спілкування, пише Daily Mail.

Що робити?

Цікаво, що майже третина (31 відсоток) учасників дослідження частіше, ніж люди без СДУГ, повідомляли про своє неприйняття світських розмов.
Дослідники поведінки користувачів Hinge порадили людям із цим розладом від початку чітко визначати для співрозмовника стиль спілкування.
Науковці також запропонували переходити від цифрового спілкування до особистого побачення вже за три дні після розмов у чаті.

люди тримаються за руки

При цьому команда наголосила на тому, що синдром дефіциту уваги та гіперактивності не є хворобою. Це розлад, який супроводжується порушенням концентрації уваги на діяльності, що вимагає психічного напруження. А тим часом, як стверджують науковці, недобросовісні приватні клініки переоцінюють значущість цього синдрому. Аби не впадати в паніку, особа зі СДУГ має звернутися за консультацією до психолога.
Згідно з іншими дослідженнями, цей синдром минає з віком у третини дітлахів. А ті дві третини осіб, в яких розлад залишається, мають навчитися з ним жити.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.