Існує дивний зв’язок між депресією та температурою тіла: вчені

Однак дослідникам поки що невідомо, чи то висока температура тіла спричиняє депресію, чи то депресія призводить до перегріву тіла.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Нещодавно одразу кілька досліджень виявили кореляцію між симптомами депресії та температурою тіла.

Автори дослідження, яке проводила команда з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (UCSF), проаналізували дані 20 880 осіб зі 106 країн світу, зібрані за сім місяців. Результати роботи підтвердили, що в людей з депресією, як правило, спостерігається вища температура тіла.

Попри ретельність, з якою команда проводила дослідження, вченим не вдалося з’ясувати, чи то висока температура тіла спричиняє депресію, чи то депресія призводить до перегріву тіла.

Та хоч там як, але цей зв’язок варто досліджувати, вважають вчені. Бо ж коли щось таке просте, як збереження прохолоди, зменшує симптоми депресії, це може допомогти мільйонам людей по всьому світу.

«Наскільки нам відомо, це найбільше на сьогодні дослідження, що вивчало зв’язок між температурою тіла, виміряною за допомогою методів самозвіту і датчиків на тілі, та симптомами депресії в географічно широкій вибірці», – заявила дослідниця Ешлі Мейсон з UCSF.

Чим може пояснюватися такий зв’язок?

Науковці вважають, що таку кореляцію можна пояснити низкою причин. Можливо, депресія пов’язана з метаболічними процесами, які генерують додаткове тепло або ж – з охолодними біологічними функціями, які не працюють належним чином.

Також може йтися про існування загальної причини, приміром, психічний стрес чи запалення, які окремо впливають як на температуру тіла, так і на симптоми депресії.

На цих питаннях, імовірно, зосередяться автори майбутніх досліджень. Нині відомо, що депресія – це складний та багатогранний стан, що, швидше за все, має велику кількість різних тригерів. І температурі тіла тут відведена окрема роль, розповіло видання Science Alert.

Результати роботи опублікував журнал Scientific Reports.

термометр

Про роль теплових процедур в подоланні депресії

Ще декілька недавніх досліджень показали, що симптоми депресії можна зменшити за допомогою йоги, джакузі та сауни. Хоча ці результати були отримані в невеликих вибіркових групах. Можливо, річ у тім, що самоохолодження, яке виникає через потовиділення, має й ментальний вплив.
«За іронією долі, зігрівання насправді може спричинити зворотне зниження температури тіла, що триває довше, ніж безпосереднє охолодження, наприклад, за допомогою крижаної ванни», – пояснила пані Мейсон.

«А що як ми зможемо відстежувати температуру тіла людей, які страждають на депресію, аби правильно розраховувати час проведення теплових процедур?», – припустила науковиця.

Загалом дослідження показали, що в міру того, як симптоми депресії стають серйознішими, середні показники температури тіла підвищуються. А оскільки, згідно зі статистикою, у світі близько 5 відсотків дорослих страждають на депресію, зусилля вчених щодо її розуміння та ефективного лікування нині більш актуальні, ніж будь-коли. І кожне нове відкриття дає більше надії на розв’язання проблеми.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU