Є три категорії власників собак. До якої належите ви?

Розподіляючи власників собак на певні категорії, дослідники прагнули краще зрозуміти, яку роль відіграють ці тварини у житті сучасної людини.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда науковців з Університету Етвеша Лоранда (Угорщина) опитала сотні власників собак та виявила, що всіх їх можна розподілити на три окремі категорії.

«Ми виявили три різні профілі власників, чиї собаки грали різні соціальні та практичні ролі», – заявила Лаура Джіллет, співавторка дослідження.

Власники по-різному бачать місію собаки у своєму житті

Науковці залучили до дослідження близько 800 власників собак. Учасників опитали про їхні стосунки з чотирилапими вихованцями, зокрема про те, що їм найбільше імпонує в песиках та яку роль ці тварини відіграють в їхньому житті.

Результати показали, що майже всім опитаним подобається фізичний контакт зі своїм собакою (97,6 відсотка), «безумовне кохання», яке дарує собака (93,7 відсотка), а також його зовнішній вигляд та краса (88,4 відсотка).

А тим часом 36,3 відсотка опитаних вважали пріоритетом соціальну взаємодію (спілкування) з песиком, тоді як 24,3 відсотка написали, що не отримують від неї жодної користі.

Проаналізувавши результати тестування, дослідники дійшли висновку, що всі власники собак поділяються на три категорії.

Категорія перша. Для 31,1 відсотка господарів собаки виконують подвійну функцію: практичну та емоційну. Ці власники, що потрапили до першої категорії – «дружніх колег», часто віддають перевагу бордер-коллі, бельгійським або німецьким вівчаркам.

жінка з собакою розмовляє

«Дужні колеги» схильні бачити у своїх кудлатих вихованцях охоронців та колег, але при цьому відчувають сильний емоційний зв’язок із ними.

Категорія друга. «Батьки собак» є найчисельнішою групою (49,5 відсотків). До неї потрапили ті, хто має тісний «людський» зв’язок зі своїми песиками і не наділяє їх жодними практичними функціями. У пріоритеті в цих осіб такі породи як вижла, боксер або такса, розповіло видання Daily Mail.

Категорія третя. 19,4 відсотка власників, яких називають «компаньйонами», тримають собаку переважно для спілкування, але при цьому зберігають з ним емоційну дистанцію. Ці люди обирають собі тварину-супутника серед муді, англійських кокер-спанієлів або лабрадорів-ретриверів.

жінка з собакою обнімається

Коментарі дослідників

«Як ми й припускали раніше, з цими трьома профілями були пов’язані кілька собачих та людських факторів. Наприклад, собаки з подвійними функціями сприймалися як дуже слухняні й навчалися з використанням позитивного підкріплення та професійних методів дресирування, приміром, із застосуванням клікера», – прокоментувала результати дослідження професорка Еніко Кубіні, завідувачка кафедри етології.

Команда сподівається, що результати її роботи надихнуть інших учених на подальше вивчення складних взаємин між людьми та їхніми собаками.

«Попри загальну тенденцію, що спостерігається в західних країнах, де собак дедалі більше сприймають як членів сім’ї, що дарують безумовну любов і підтримку, це дослідження наголошує, що не всі власники собак однакові», – написали науковці у звітній статті, яку опублікував журнал Scientific Reports.

За словами дослідників, «собаки можуть одночасно виконувати кілька (соціальних та несоціальних) ролей у житті своїх господарів». А це свідчить про складність стосунків між собакою та людиною.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU