Митець створив доволі реалістичне зображення Діви Марії за допомогою штучного інтелекту, показавши її в образі дівчинки-підлітка з довгим чорним волоссям, темними очима та смаглявим кольором обличчя.
Мігель Анхель Оманья Рохас реконструював образ Діви Марії Гваделупської, зображений на одязі, який носив у Мексиці Святий Хуан понад 700 років тому. ШІ-технологія витратила тижні на аналіз зображення, вивчаючи кожен нюанс образу, аби передати «жести та вирази в динаміці».
За словами художника, світ зрештою побачив, «який вигляд мала найвідоміша жінка в реальному житті».
Хоча вважалося, що Діва Марія мала близькосхідне походження, різні культури змінювали її образ таким чином, щоб він відповідав зовнішності місцевого населення.
Американська письменниця Пет Мора, авторка дитячої книги «Прекрасна леді: Богоматір Гваделупська», розповіла: «Її використовують як символ справедливості. Це тому, що вона звернена до бідних, маргіналізованих людей. У наші дні ми можемо бачити її як представника людей, які виступають проти пригнічення та заявляють про свою незалежність».
Християни вірять, що Діва Марія залишила свій образ на накидці (тільмі) з волокон кактуса, яку носив Святий Хуан. Нині її можна побачити в базиліці Богоматері Гваделупській у Мехіко, розповіло видання Daily Mail.
Вивчаючи стародавню тканину, система штучного інтелекту визначила ключові особливості обличчя Діви Марії, як-от структуру, тон шкіри та вираз, щоб відтворити образ найточніше. А ще технологія використовувала моделі, що були навчені на великих наборах даних про людські обличчя та тіла.
Мігель Анхель Оманья Рохас скористався також базою даних щодо реальних людських рис, аби штучний інтелект знайшов відповідності рисам Марії Гваделупської, а потім синтезував реалістичне зображення.
ШІ завершив проєкт, додавши природності текстурам шкіри та волосся Діви Марії. За словами митця, «це найбільш точний образ, яке зміг створити штучний інтелект».
1 коментарів
З таким же успіхом можна “відтворити” образ Тора, чи ельфа тощо.