Міжнародна команда вчених, що стоїть за цим дослідженням, зафіксувала найдовшу міграцію самця горбатого кита. Чим зумовлений цей рекорд?
Дорослий горбатий кит (Megaptera novaeangliae) почав мігрувати з тихоокеанського узбережжя Колумбії у складі групи із семи інших представників виду в липні 2013 року. А завершив свою подорож у серпні 2022-го біля берегів Занзібара в Індійському океані. Дослідники були вражені: кит проплив більш ніж 13 000 кілометрів від початкового місця спостереження.
Горбаті кити відомі своїми найдовшими міграціями серед усіх морських ссавців. Залежно від сезону вони подорожують з тропічних регіонів розмноження в холодніші місця годування. Деякі з них можуть долати відстань близько 8000 км. Зазвичай горбаті кити пливуть з півночі на південь або навпаки. Однак геть незвичним є подовжній рух зі сходу на захід через океани, розповіло видання IFLScience.
За свідченням дослідників, для вимірювання вони використали «найкоротшу відстань між двома точками спостереження – по дузі великого кола – з урахуванням сферичної поверхні Землі». І це була найдовша зареєстрована відстань по дузі великого кола і перший такий рекорд горбатого кита.
«Це було захопливе відкриття, на яке ми одразу відреагували; навіть думали, що сталася якась помилка», – розповів співавтор дослідження Тед Чизман.
Навіщо кит плив так далеко?
Науковці розглянули можливі мотиви, які змусили кита запливти так далеко. Команда припустила, що глобальне потепління могло вплинути на розподіл крилю в місцях годування тварини, спонукавши її подорожувати на величезну відстань в пошуках їжі.
Друге можливе пояснення полягає в тому, що самець горбатого кита шукав нові місця для кохання (розмноження).
Зазвичай ці морські ссавці віддані перевіреним територіям годівлі, й лише деякі особини наважуються переміщатися між ними. Попередні дослідження припускали, що самки цього виду можуть вирушати в далечінь, зокрема й до молодших самців.
Результати дослідження опублікував журнал Royal Society Open Science.
Фото: wikipedia.org, pixabay.com