Кит проплив рекордні 13 000 км заради кохання та їжі

Коли морські біологи переконалися, що горбатий кит підкорив таку довжелезну дистанцію, вони були надзвичайно вражені.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Міжнародна команда вчених, що стоїть за цим дослідженням, зафіксувала найдовшу міграцію самця горбатого кита. Чим зумовлений цей рекорд?

Дорослий горбатий кит (Megaptera novaeangliae) почав мігрувати з тихоокеанського узбережжя Колумбії у складі групи із семи інших представників виду в липні 2013 року. А завершив свою подорож у серпні 2022-го біля берегів Занзібара в Індійському океані. Дослідники були вражені: кит проплив більш ніж 13 000 кілометрів від початкового місця спостереження.

Горбаті кити відомі своїми найдовшими міграціями серед усіх морських ссавців. Залежно від сезону вони подорожують з тропічних регіонів розмноження в холодніші місця годування. Деякі з них можуть долати відстань близько 8000 км. Зазвичай горбаті кити пливуть з півночі на південь або навпаки. Однак геть незвичним є подовжній рух зі сходу на захід через океани, розповіло видання IFLScience.

За свідченням дослідників, для вимірювання вони використали «найкоротшу відстань між двома точками спостереження – по дузі великого кола – з урахуванням сферичної поверхні Землі». І це була найдовша зареєстрована відстань по дузі великого кола і перший такий рекорд горбатого кита.
«Це було захопливе відкриття, на яке ми одразу відреагували; навіть думали, що сталася якась помилка», – розповів співавтор дослідження Тед Чизман.

хвіст кита

Навіщо кит плив так далеко?

Науковці розглянули можливі мотиви, які змусили кита запливти так далеко. Команда припустила, що глобальне потепління могло вплинути на розподіл крилю в місцях годування тварини, спонукавши її подорожувати на величезну відстань в пошуках їжі.

Друге можливе пояснення полягає в тому, що самець горбатого кита шукав нові місця для кохання (розмноження).

Зазвичай ці морські ссавці віддані перевіреним територіям годівлі, й лише деякі особини наважуються переміщатися між ними. Попередні дослідження припускали, що самки цього виду можуть вирушати в далечінь, зокрема й до молодших самців.

Результати дослідження опублікував журнал Royal Society Open Science.

Фото: wikipedia.org, pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU