В одній з найзнаковіших археологічних пам’яток світу команда італійських дослідників розкопала чергові раритети. Серед унікальних знахідок – розкішні фрески у великій колонадній (або колонній) залі.
Розташоване неподалік сучасного Неаполя, місто Помпеї стало пам’яткою просто неба про життя та побут жителів Стародавнього Риму. Помпеї були поховані під шаром вулканічного попелу внаслідок виверження Везувію в 79 році нашої ери. Проте саме цей захисний шар допоміг зберегти будівлі та артефакти міста для майбутніх поколінь. Тож нині руїни Помпеїв є унікальним вікном у життя давніх римлян часів розквіту імперії, розповіло видання Arkeonews.
Що знайшли археологи?
Свої нові відкриття команда археологів зробила на ділянці IX. Велика колонна зала, знайдена в одному з просторих житлових будинків, вразила дослідників фресками з детально виписаними сценами бенкетів, морськими сюжетами та сценками торгівлі. Ці твори відобразили художню яскравість і соціальну активність міста. Археологи зазначили, що фрески виняткової якості створені у так званому «другому стилі давньоримського живопису». Його також називають архітектурним, адже він передбачає імітування художником форм споруд.
Цей стиль проглядається і в яскравих настінних натюрмортах з мисливськими та рибальськими сценами. На цих фресках древні живописці створили враження додаткової глибини.
Кури, водоплавні птахи, куріпки і кабан зображені поруч із кошиками, наповненими морепродуктами, як-от кальмари та молюски. Сюжети написані на яскравому червоному тлі, що підкреслює значущість їжі для громадських зібрань римлян та пишність їхніх бенкетів.
А тим часом на ділянці V після недавніх розкопок та реставрації відкрився для відвідувачів один із найбільш разючих зразків Термополіуму – римського аналога таверни або ресторану швидкого харчування. Стійка таверни вражає багатими фресками чудової якості, на яких зображено, наприклад, німфу Нереїду верхи на морському чудовиську гіпокампі та тварин, яких, імовірно, готували та подавали в цьому закладі. Отже, ці яскраві фрески дарують рідкісну можливість поглянути на давньоримську кухню зокрема та жваве повсякденне життя загалом.