Сім особливих звичок, що властиві людям з високим IQ

Експерти визначили основні схильності та звички, що притаманні інтелектуалам найвищого ґатунку – тим, в кого рівень IQ зашкалює.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Деякі визнані розумники минулого, як-от Альберт Ейнштейн та Чарльз Дарвін, полюбляли самотність та працювали ночами. В купі з деякими іншими звичками, ці поведінкові особливості дослідники пов’язують з високим рівнем IQ. Річ у тім, що повсякденні дії тісно корелюють з інтелектом.

Психологи виділили щонайменше сім форм поведінки, що притаманні особам з високим IQ.

Розмовляють із собою

Звичка бесідувати із собою не є ознакою божевілля. Насправді вона може свідчили про те, що любитель таких розмов розумніший за середньостатистичну людину.

Попри те, що така форма поведінки комусь може здатися дещо дивною, дедалі більше даних свідчать про те, що вона властива людям зі значними когнітивними перевагами. Зокрема, кращою пам’яттю та вмінням концентруватися.

У дослідженні 2012 року команда американських учених показала учасникам 20 зображень різних об’єктів, а потім попросила знайти серед них якийсь конкретний. Науковці виявили, що люди, які розмовляли із собою, дивлячись на зображення, змогли швидше ідентифікувати об’єкт. Тож коли наступного разу вам дорікнуть, що ви бурмочете собі під ніс, не соромтеся. Ця дивна звичка допомагає вам обробляти інформацію та залишати свій мозок у тонусі, розповіло видання Daily Mail.

людина на скелі

Пізно лягають спати

Нікого не хочеться ображати, але сов з вищим інтелектом значно більше, ніж жайворонків. Автори одного нещодавнього дослідження проаналізували дані 26 000 дорослих та встановили, що ті, хто лягає спати пізно, набирають значно вищі бали в когнітивних тестах, ніж ті, хто рано вкладається в ліжко.

Тож якщо ваш розум активізується, коли решта світу спить, можна припустити, що ваш IQ неабиякий високий.

Полюбляють мріяти

Мрійників часто звинувачують в неуважності та розсіяності. Але вчені стверджують, що насправді це ознака високого інтелекту та креативності.

Дослідження Еріка Шумахера, доцента кафедри психології Технологічного інституту Джорджії (США), показало: люди, які мріють частіше, демонструють вищі результати в тестах на інтелектуальні та творчі здібності. МРТ-сканування також засвідчило, що робота мозкової системи в цих осіб ефективніша.

Процвітають у творчому безладі

Чимало людей ненавидять безлад у кімнаті або на робочому столі. Але високоінтелектуальні особи, схоже, не проти нього. Ба більше: вони навіть віддають перевагу гармидеру, що їх буквально живить.

«Безлад у навколишньому середовищі, схоже, надихає на нові ідеї», – заявила професорка психології Кетлін Вос з Університету Макнайта (США), яка присвятила цьому питанню окреме дослідження. За її словами, «впорядковане середовище, навпаки, заохочує умовності та обережність».

дівчина серед розкиданих речей

Ставлять багато запитань

Цікавість – одна з ознак яскравої особистості та прагнення розуму зрозуміти навколишній світ. Звичка ставити багато запитань також означає, що людина постійно навчається та зберігає в пам’яті нову інформацію. Що більше запитань ви ставите, то більше поглиблюється ваше розуміння світу.

Може, когось це дратує, але для людей з високим IQ ненаситна цікавість є природною. Як сказав Ейнштейн: «У мене немає особливого таланту. Я просто пристрасно цікавий».

Вони є інтровертами

Численні дослідження показали, що інтровертам властива глибша когнітивна обробка, ніж екстравертам. Інтроверти мислять ґрунтовніше та критичніше, а це експерти теж пов’язують з високим IQ.

Також інтроверти віддають перевагу заняттям, які потребують концентрації, постійних розумових зусиль та сприяють інтелектуальному розвитку.

хлопець серед книжок

Поглинають книжки тоннами

Затяті читачі безперервно поповнюють запас знань, розширяють свій словниковий запас, збагачують уяву, знайомляться з екстраординарними ідеями та різними думками. Читання – це постійне тренування розуму, без якого інтелектуали не уявляють свого життя.

Люди, які багато читають, а отже – розвивають свій інтелект, ймовірніше за все мають високий IQ.

Візьмемо, наприклад, бізнес-магната Уоррена Баффета. Він проводить за читанням близько восьми годин на день.

Фото: pixabay.com, pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.