Страх тиші: скільки часу терплять незручне мовчання носії різних культур?

Команда мовників зі США провела цікаве дослідження, що показало, як довго спроможні терпіти паузи в розмові представники різних народів.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Британці можуть витримати лише 7,1 секунди напруженого мовчання, перш ніж його порушити. А тим часом американці та французи стійко зберігають тишу протягом ще коротшого відрізку часу: 6,3 та 6,5 секунди відповідно.

Дослідники міжнародної компанії з мовного онлайн-репетиторства Preply (Бруклін, США) воліли дізнатися, як швидко люди з різних країн починають почуватися некомфортно, якщо розмова раптом вичерпується.

Команда залучила до дослідження понад 26 000 осіб. Згідно з висновками вчених, середній показник терпіння незручного мовчання у світі становить 6,8 секунди. Найнетерплячішими виявилися бразильці: вони ламаються вже за 5,5 секунди. Тоді як японці найдовше витримують тишу – аж 7,8 секунди, розповіло видання Daily Mail.

японська скульптура

Показники по носіях різних культур такі (в секундах):

  1. бразилійці 5,5
  2. італійці 6,2
  3. жителі США 6,3
  4. французи 6,5
  5. іспанці 6,9
  6. британці 7,1
  7. шведи 7,3
  8. німці 7,3
  9. нідерландці 7,4
  10. японці 7,8

А з ким мовчати комфортніше?

Як виявилося, найпростіше витримувати незручні паузи з незнайомцями: про це повідомили 58 відсотків опитаних.
36% учасників засвідчили, що їм комфортніше мовчати з далекими родичами, 35% – начальниками, 20% – колегами по роботі, 13% – романтичними партнерами, 9% – членами сім’ї, 8% – друзями.

жінка і чоловік мовчать

Підбиваючи підсумки дослідження, учасниця команди Preply Іоланда Дель Песо заявила: «Культурні відмінності формують те, як люди реагують на тривалі періоди мовчання. У багатьох азійських культурах мовчання вважається проявом уваги та ввічливого, вдумливого ставлення. Однак у західних культурах тиша часто сприймається як щось некомфортне, що спонукає людей активно заповнювати паузи».

Ознайомившись з результатами роботи, Вільям Генсон, автор керівництва з етикету «Просто хороші манери», зауважив: незграбні паузи – це не катастрофа, а можливість. Він сказав: «Прийміть тишу з гідністю, не турбуючись і не панікуючи, оскільки спокійна поведінка відображає впевненість».

«Паузи – це природний ритм людської взаємодії, і ваш спокій спонукатиме інших до спілкування без тиску», – додав пан Генсон.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU