ШІ уявив, який вигляд зрештою матиме любитель шкідливої їжі

Штучний інтелект згенерував зовнішність середньостатистичної людини, що протягом 30 років зловживала ультрапереробленими харчовими продуктами.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Система ШІ створила модель Майкла – фаната ультрапереробленої їжі (UPF) – для дослідницького звіту кулінарної компанії Gousto.

товстий чоловік

Знайомтеся: Майкл

Це той самий випадок, коли краще один раз побачити наслідки зловживання ультрапереробленими (або ультраобробленими) продуктами, ніж сто разів переконувати себе в тому, що їхня шкода перебільшена.

Отже, знайомтеся: Майкл. Його плечі згорблені. Він, безперечно, важко справляється з тяжкістю свого величезного, роздутого живота. Його груди відвисли, шкіра поцяткована прищами, ноги розпухли та вкрилися виразками. Пожовклі очі з темними колами дивляться в нікуди.

чоловік з інгалятором

Ні, Майкл не є персонажем фільму жахів чи кримінального серіалу про мафію. Згідно з уявленням ШІ, такий вигляд зрештою матиме пересічний британець, раціон якого впродовж 30 років складався зі шкідливої ​​їжі.

І це ще не всі наслідки тривалого поганого харчування. Окрім видимих жахів, як-от ожиріння, Майкл має й інші приводи для страждань. У чоловіка астма, депресія і тривожність. Також він зазнає труднощів зі сном, має ризик розвитку діабету 2 типу та захворювань серця. А це робить його потенційною жертвою інфаркту або інсульту, і як наслідок – інвалідності.

Навіщо потрібна ця візуалізація?

Замовивши модель Майкла штучному інтелекту, дослідники Gousto сподівалися підвищити поінформованість суспільства про довгострокові наслідки сучасних харчових звичок. За останні кілька десятиліть продукти глибокої обробки, які містять велику кількість добавок, стали невіддільною частиною раціону британців.

Дедалі більше наукових даних свідчать про те, що UPF є причиною низки серйозних захворювань, включаючи рак. Нещодавні дослідження показали, що люди, харчування яких багате на такі наїдки, помирають раніше.

А тим часом ультраперероблені продукти становлять 57 відсотків раціону середньостатистичної дорослої людини та, що ще більш тривожно, 66 відсотків раціону дитини.

За офіційними даними, Велика Британія споживає більше UPF, ніж будь-яка інша європейська країна. Тож не дивно, що протягом останніх кількох десятиліть серед британців різко виріс відсоток людей з ожирінням. На надмірну вагу, за останніми даними, страждає чверть дорослого населення. Ожиріння є проблемою 15 відсотків дітей віком 2-15 років, розповіло видання Daily Mail.

За даними опитування Gousto, майже дві третини британців не знають про довгострокові наслідки вживання шкідливої їжі. Хоча три чверті хотіли б харчуватися здоровішими продуктами, але не мають на це часу або грошей.

жінка і чоловік на кухні

Лікарка загальної практики Хіларі Джонс зауважила: «Самі по собі продукти, що зазнали глибокої обробки, не шкідливі, але коли вони домінують у нашому раціоні та замінюють свіжу, багату на поживні речовини їжу, то можуть збільшити ризик виникнення довгострокових проблем зі здоров’ям, таких як серцево-судинні захворювання, порушення метаболізму та дефіцит поживних речовин».

За словами експертки, «приготування їжі з нуля – один із найефективніших способів мінімізувати споживання ультраобробленої їжі».

Метью Ламберт, дієтолог та менеджер Всесвітнього фонду досліджень раку (WCRF), зазначив: «Ми радимо людям їсти менше надмірно обробленої їжі з високим вмістом насичених жирів, цукру та солі. Сюди входять такі продукти, як торти, печиво, тістечка, чипси, підсолоджені напої та фастфуд, такий як піца та бургери. Ця їжа не містить клітковини та необхідних поживних речовин, її можна вживати лише зрідка і в незначних кількостях».

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU