Узимку кількість випадків респіраторних захворювань збільшується стократ. Мільйони людей борються з нежитю, кашлем, температурою та ознобом. Часто в пригоді хворим стають прості та ефективні народні методи, перевірені часом. Вони оперативно позбавляють найважчих симптомів, не вимагаючи при цьому великих витрат.
Застудою називають інфекційне захворювання, часто – вірусного походження, що уражає верхні дихальні шляхи. Застуду часто ототожнюють з поняттям «гостра респіраторна вірусна інфекція» (ГРВІ). Рідше застуду можуть спричинити й інші мікроорганізми, зокрема бактерії.
Гаряче питво
Докторка Лейла Ханнбек, відома британська фармацевтка, зауважила: у випадку застуди надзвичайно важливо підтримувати водний баланс та вживати багато рідини. Гарячий солодкий напій, наприклад чай із медом, лимоном та імбиром, – простий спосіб полегшити симптоми болю в горлі.
«Мед має протизапальні властивості, лимон містить вітамін С, що підтримує імунну систему та є особливо ефективним проти респіраторних вірусів, таких як вірус грипу, а імбир має антиоксидантні та протизапальні властивості та допомагає при м’язових болях», – пояснила експертка.
Дослідження 2016 року, опубліковане виданням American Journal of Lifestyle Medicine, підтвердило дієвість вітаміну С у боротьбі із застудою. Автори роботи довели «зниження тяжкості та тривалості простудних захворювань при вживанні вітаміну С».
Курячий бульйон
Прояви недуги може також полегшити порція курячого бульйону (чи супу). Адже це – джерело здорових і легкозасвоюваних калорій, а також поживних речовин. Плюс, він допомагає уникнути зневоднення.
«Курячий суп містить поживні інгредієнти, такі як білок, часник та овочі, які сприяють зміцненню імунної системи та допомагають впоратися із закладеністю носа», – запевнила докторка Ханнбек.
Дослідження, проведене наприкінці XX століття Американським коледжем лікарів-пульмонологів, вивчило користь бульйону, зокрема його вплив на імунні клітини. Воно засвідчило, що курячий бульйон містить низку речовин, що мають лікувальні властивості, зокрема протизапальні.
Курячий суп стане ще кориснішим, якщо приготувати його з часником і цибулею. Адже вони є джерелами цинку – життєво важливого мінералу. Він необхідний для розвитку клітин, які формують імунну систему.
Ґоґоль-моґоль та інгаляція
Ґоґоль-моґоль – східноєвропейський густий напій, який так само як лимон та імбир заспокоює горло, зменшуючи пирхоту. До його складу зазвичай входять жовтки сирого яйця, цукор, молоко та, за бажанням, вершкове масло.
Загалом різні господині створюють різні варіації на цю тему. Деякі, приміром, додають мед.
Гарним доповненням до вживання цього народного еліксиру докторка Ханнбек вважає парові інгаляції, що допомагають розріджувати слиз у носових пазухах, полегшують біль у горлі та зменшують захриплість.
Можна скористатися дідівським методом: подихати під рушником над щойно відвареними картоплинами. Для такої процедури підійде також окріп з кількома краплями евкаліптової олії, розповіло видання Daily Mail.
Зігрівальний напій з чорною смородиною та гаряча ванна
Професор Рон Еклс з Кардіффського університету, ексдиректор Центру застуди, впевнений: із проявами застуди та грипу може впоратися гарячий напій, зокрема, з додаванням чорної смородини.
Дослідження 2008 року показало, що вживання гарячого напою з чорної смородини забезпечує стрімке полегшення при нежиті, кашлі, чханні, болі в горлі, ознобі та втомі.
За словами професора Еклса, не слід також забувати також про цілющі властивості гарячої ванни чи навіть душу. Вони допомагають боротися із закладеністю носа, кашлем та болем у горлі.
На додаток до домашніх методів лікування докторка Ханнбек порекомендувала приймати недорогі безрецептурні знеболювальні, щоб швидше здолати м’язовий біль та пропасницю. Проте стосовно будь-яких ліків потрібно завжди консультуватися з фармацевтом або сімейним лікарем.
Фото: pexels.com