Під офісами Сіті: в центрі Лондона розкопали давньоримську базиліку

В історичному центрі міста, на місці будівництва 32-поверхового хмарочоса, на археологів чекала екстраординарна знахідка: руїни 2000-річної базиліки.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Як виявилося пізніше, це – найдревніша давньоримська базиліка Лондона. Руїни двоповерхової споруди ховалися буквально під фундаментами лондонського Сіті, на місці будівництва майбутнього 32-поверхового хмарочоса. Першими на неї натрапили будівельники, які викликали команду археологів для проведення експертизи.

Про що дізналися дослідники?

Базиліка, виявлена у серці ділової столиці, за адресою Грейсчерч-стріт, 85, є примітним слідом римського минулого міста. Свого часу вона розташовувалася в самому центрі Лондініума (Лондинія), торгового центру Римської Британії, заснованого близько 47 року нашої ери. Археологи вважають, що базиліку збудували між 78 та 84 роками н. е. Тобто за кілька десятиліть після вторгнення римлян до Британії та за два десятиліття після великого повстання під проводом королеви Боудіки проти римського панування.

За свідченням дослідників, базиліка була ключовим об’єктом римського форуму – жвавого центру соціального, політичного та комерційного життя міста. Тут громадяни збиралися, щоб робити покупки, спілкуватися, шукати справедливості та слухати заяви політичних лідерів.

малюнок римської базиліки

Археологи розкопали значні фрагменти фундаментів, а також масивних крем’яних, цегляних і піщаникових стін. Деякі з них сягають чотирьох метрів у глибину. На думку дослідників, базиліка була розміром з олімпійський басейн, розповіло видання Independent.

«У нас є ці маленькі вікна в римський Лондон по всьому місту. Але це в певному сенсі місце, як об’єднує їх усі разом. Це серце Риму в Лондоні, де ухвалювалися всі рішення», – сказав Ендрю Гендерсон-Шварц, спеціаліст зі зв’язків із громадськістю в Лондонському музеї археології.

Забудовник, якому належить ділянка та який має дозвіл на спорудження нової офісної вежі, погодився вмонтувати руїни у план забудови та згодом виставити їх на загальний огляд.

До речі, британські забудовники часто консультуються з археологами перед початком будівництва. Завдяки цій практиці в різні роки дослідниками було виявлено чимало унікальних артефактів: від саксонських ювелірних виробів до скелетів жертв чуми XIV століття та середньовічних ковзанів.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU