Кішка сильно тисне на ваше тіло передніми лапами, імітуючи замішування тіста? Отже, поруч із вами вона почувається захищеною, вважають зоопсихологи.
Як повідомили в Оклендській лікарні для домашніх тварин (Каліфорнія, США), цю котячу поведінку так і називають: «замішування» або «приготування печива». А в Американській асоціації лікарень для тварин у Лейквуді (штат Колорадо) додали: котики часто виконують цей рух на м’якій поверхні, такій як ковдра, шкіра людини або іншої тварини.
Хоча причина такої поведінки до кінця не зрозуміла, найбільш вірогідним є те, що «замішування» залишилося в кішки з тих часів, коли вона була кошеням. Під час годування воно ритмічно тупотіло лапами по тілу матері, щоб стимулювати приплив молока.
«Це розминання тіла господаря дуже схоже на процес смоктання кошенятами молока», – пояснила Сюзан Хейзел, доцентка кафедри поведінки, добробуту та етики тварин в Університеті Аделаїди (Австралія). Феромони, що виділяються під час процесу ссання, ймовірно, роблять його дуже приємним.
Тож кішка намагається відтворити його і в дорослому віці. Особливо, у присутності когось, з ким вона почувається в безпеці. Подекуди тварина робить це на м’якенькій подушці або ковдрі, пише Live Science. Адже вони асоціюються з тим комфортом, який кішка відчувала на початку життя, коли була під наглядом турботливої мами.
Іноді під час «замішування» кішка може пускати слини та навіть смоктати поверхню, яку місить, зазначила пані Хейзел.
Інше можливе пояснення «приготування печива» пов’язане із запаховими залозами в подушечках лап. Тобто кішка може використовувати таку поведінку, аби залишати свій запах, мітити територію.
Хоча Сюзан Хейзел все ж припускає, що «є різниця між поведінкою при розминанні, коли розслаблені кішки сидять у вас на колінах, і дряпанням дерева заради виділення запаху».
Якщо такі котячі вправи завдають болісного дискомфорту господарям, зоопсихологи радять покласти на коліна або груди ковдру або подушку. Також не буде зайвим залишити ці предмети в затишному кутку домівки, щоб кішка могла їх розминати без зайвих очей. Тканеві поверхні пахнутимуть знайомо і допоможуть тварині почуватися в безпеці.
А чи можна боротися з тим, що ваш улюбленець випускає при «замішуванні» кігті та боляче коле вас? Слід навчити його цього не робити. Приміром, дати кішці щось смачне або погладити, коли вона місить вас без участі кігтів. А ось коли випускає пазурі, потрібно несподівано встати з ліжка чи крісла.
Однак в жодному разі не можна карати кішку за те, що вона вдається до поведінки, яка є цілком нормальною. «Покарання може призвести до розриву зв’язку між господарем і кішкою, оскільки вона не розуміє, що завдає болю», – зауважила Сюзан Хейзел.
Фото: pexels.com