GR-1 – робот-гуманоїд для допомоги літнім людям

FacebookTwitterLinkedinTelegram

З прискоренням технологічного прогресу гуманоїдних роботів із підтримкою ШІ зростає попит на їх використання задля спілкування з людьми. Китайська компанія Fourier Intelligence оголосила про плани виготовити до кінця 2023 року 100 роботів-гуманоїдів GR-1 загального призначення. За задумом творців, вони будуть допомагати пацієнтам у реабілітації.

Роботи для допомоги пацієнтам

Роботи-гуманоїди GR-1 будуть оснащені можливістю переносити пацієнтів з ліжок на інвалідні візки, а також допомагати брати предмети. Ці терапевтичні машини також допомагатимуть у лікуванні. Спектр їх можливостей буде доволі широким: від покращення силових ігор зап’ястя і тренування зчеплення рук і пальців у пацієнтів до тренування екзоскелета нижньої частини тіла.

Як зазначає видання Interestingengineering, проєкт GR-1 був запущений у 2019 році, щоб задовольнити потреби літнього населення Китаю. Національна комісія з охорони здоров’я задокументувала, що до 2035 р. кількість людей у віці 60 років і старше зросте з 280 млн до понад 400 млн.

Дзен Кох, генеральний директор і співзасновник Fourier Intelligence, каже, що у міру руху вперед, GR-1 може доглядати за самотніми людьми похилого віку. Цей соціальний робот може стати для них помічником у терапії та компаньйоном вдома.

Новий роботизований гуманоїд сягає заввишки трохи більше ніж 1,64 м та важить 55 кг. Він може ходити, уникати перешкод і виконувати прості завдання (наприклад, тримати пляшки).

Проєкт робота зараз знаходиться на стадії досліджень і розробок, а створення прототипу займе до 2-3 років. Пан Кох каже, що сама система може досягти самостійної рівноваги під час ходьби та виконувати різні завдання. Розробники можуть запрограмувати цього гуманоїдного робота сидіти, стояти та стрибати. Вже власник цього роботизованого помічника зможе запрограмувати його руки, щоб підбирати посуд та інструменти та виконувати завдання, які передбачені його творцями.

Автономна робототехніка

Компанія, що виробляє роботів на основі штучного інтелекту для охорони здоров’я, спеціалізується на реабілітаційних технологіях. Вона має програму RehabHub, яка надає пацієнтам різноманітні варіанти – серію інтегрованих пристроїв для фізіотерапії.

Fourier Intelligence також розробила роботів-екзоскелетів для пацієнтів. Ці пристрої підтримують руки та ноги під час фізіотерапії. Генеральний директор компанії вважає, що людиноподібні роботи можуть надати суттєву допомогу та заповнити прогалину, яку не могли подолати попередні технології. Пан Кох впевнений, що з часом у пацієнтів буде автономна робототехніка, яка з ними взаємодіє.

Фірма робототехніки представила GR-1 на Всесвітній конференції штучного інтелекту в Шанхаї поряд з прототипом гуманоїдного робота Tesla Optimus і кількома іншими від китайських компаній. Також серед інших відомих моделей, представлених тут, був чотириногий робіт, призначений для виконання небезпечних завдань замість людей (наприклад, для виявлення токсичного газу в атмосфері).

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU