Люди схильні визначати домінування з точки зору використання інструментів, мови та культури, а також здатності змінювати середовище існування. Це доволі антропоцентричний погляд, у якому перевага надається тому, що вміє людина, та повністю ігнорується те, що вона не вміє.
Планета може існувати й без людського інтелекту
Бактерії перевищують людей за чисельністю та масою. Вони колонізували більшу частину планети та, імовірно, залишаться тут ще довго після того, як люди зникнуть. Протягом 99,9% часу існування життя на Землі планета чудово обходилася без людського інтелекту. Тому, якщо людство зникне, немає особливих причин припускати, що щось або хтось посяде його місце.
Восьминоги та дельфіни дуже розумні, але життя у воді виключає вогонь та електрику. Тому очищати метали та будувати машини вони не зможуть. Еволюція для життя на суходолі займе 100 мільйонів років.
Павіани – головні претенденти на заміну людям
Тим часом приматам, що мешкають на суші, було б набагато легше переселитися до середовища, що залишиться після людства. Павіани, які живуть поруч з людьми у Південній Африці, є соціальними істотами та мають такий самий інтелект, як і шимпанзе.
Як зазначає видання Sciencefocus, одразу після вимирання людства вони зможуть захопити людські поселення та знищити їжу та худобу, які залишаться. Імовірно, це призведе до раптового збільшення популяції.
Коли їжа закінчиться, ці тварини все одно отримають користь від притулку у людських будівлях. Також павіани можуть почати використовувати деякі металеві інструменти та ножі, що залишаться після людини. Це може дати їм достатню перевагу, аби вони випередили інших приматів та хижаків.
Складні людські механізми заіржавіли б задовго до того часу, коли павіани зможуть зрозуміти, як їх використовувати та ремонтувати. Проте через тисячі років доступність очищених металів та пластмаси може дозволити їм розпочати власний технологічний прогрес.
Фото: pexels.com