Лемури, як люди: вони теж співають ритмічних пісень

Британські та італійські науковці заявили, що ритмічне спілкування лемурів індрі проливає світло на еволюційну здатність людини створювати музику.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Пам’ятаєте знамениту пісеньку I like to move it, move it з популярного мультфільму «Мадагаскар», яку з-поміж інших виконували й лемури? Виявляється, їхній хист до співів у такт – зовсім не вигадка.

кадр із мультфільму «Мадагаскар»

Міжнародна команда вчених дослідила ритмові композиції корінних мешканців Мадагаскару – лемурів індрі. Науковці з Уорікського університету (Велика Британія) та Туринського університету (Італія) дійшли висновку, що окрім людей та гібонів, це – єдині ссавці, що знаються на музичних ритмах.

Згідно з новим дослідженням, співи та спілкування індрі між собою проливають світло на те, як еволюціонувала людська здатність створювати ритмічну музику.

два лемури

Про що дізналися дослідники

Індрі відомі в тропічних лісах Мадагаскару як лемури, що співають. Вони живуть невеличкими сімейними групами та комунікують за допомогою пісень, як люди та птахи. Лемури, зокрема, використовують ритмічні звуки, як сигнали тривоги, щоб попередити членів родини про небезпеку.

Та найважливішим є те, що між звуками, які видають індрі, спостерігаються однакові часові інтервали. Тобто йдеться про ритм або такт, притаманний музиці людей.

Під час 15-річного дослідження вчені записували пісні та сигнали тривоги індрі в різних лісових масивах Мадагаскару. За словами докторки К’яри Де Грегоріо, провідної авторки роботи, загалом команда дослідила ноти та інтервали між ними у 820 піснях 51 лемура. Аналіз звукового матеріалу показав, що у всіх композиціях присутній ритм. Саме він є ключовим аспектом комунікації індрі, розповіло видання Daily Mail.

родина лемурів

Це відкриття дало можливість віднести індрі до тварин з найбільшою кількістю вокальних ритмів, подібних до людських. І в цьому лемури перевершують співочих птахів та інших ссавців, додала докторка Де Грегоріо.

Співавторка дослідження Дар’я Валенте зауважила: «Результати підкреслюють еволюційне коріння музичного ритму, демонструючи, що основні елементи людської музики можна простежити до ранніх систем комунікації приматів».

Висновки з дослідження опублікувало видання Annals of the New York Academy of Sciences.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU