Згідно з новим дослідженням, ключем до хорошого сну є температура повітря у спальні на позначці від +20 до +25°С. Дослідники виявили, що сон може бути найбільш ефективним та спокійним для людей похилого віку за цього діапазону температур. При вищих чи нижчих показниках якість сну падає, що підкреслює важливість зберігання у спальні оптимального температурного стану, коли ні занадто жарко, ні занадто холодно.
Ідеальна температура для сну
Команда американських дослідників з Інституту дослідження старіння попросила 50 людей віком від 65 років носити монітори сну протягом півтора року. Дослідження проводилося у Бостоні – прибережному місті з теплим та вологим літом і холодною та штормовою зимою. Учасники спали у власних будинках.
Дослідники зібрали дані про 11 тисяч ночей сну, а також інформацію про середовище сну учасників. Аналіз показав, що піддослідні спали найефективніше, коли температура у спальні була у межах +20…+25°С. Вони також були найменш неспокійними під час цього діапазону температур, тоді як +20°С, як виявилося, були пов’язані з найдовшим часом сну.
Зміна клімату може погіршувати сон
Команда виявила зниження ефективності сну на 5-10%, коли нічна температура піднялася до +30°С, причому учасники були найбільш неспокійними на цьому рівні. Попередні дослідження показали, що це зниження достатньо велике, щоб вплинути на когнітивні показники, стрес, активність, тривогу, настрій та втому. А вплив на сон був подібний до впливу вечірнього вживання алкоголю або хронічного болю.
Як зазначають дослідники виданню Daily Mail, загалом їхні висновки вказують на оптимальний діапазон температури, за якого сон був найбільш ефективним та спокійним, коли температура навколишнього середовища вночі була від +20°С до +25°С.
Ці спостереження вказують на захопливу можливість потенційно покращити сон серед літнього дорослого населення шляхом створення більш комфортного домашнього середовища. Крім того, провідний автор Амір Баніасаді попереджає, що результати дослідження підкреслюють потенційний вплив зміни клімату на якість сну літніх людей.
Фото: pexels.com