Надрукований лосось: веганство нового рівня

FacebookTwitterLinkedinTelegram

3D-друкована їжа виходить на масовий рівень виробництва, і початок цьому поклав надрукований лосось. Для його створення був використаний мікопротеїн з нитчастих грибів. Готовий продукт являє собою веганське рибне філе, наповнене полівітамінами, включно з омега-3, усіма 9 незамінними амінокислотами та вітамінами A, B2, B3, B6, B12 та D2. Він стане першим у серії веганських морепродуктів Revo Food, надрукованих на 3D-принтері.

Надрукований лосось, наче справжній, та не менш корисний

Віденський харчовий стартап використовує власну технологію екструзії, що дозволяє 3D-принтеру інтегрувати жири у волокнисту білкову матрицю. Завдяки цьому Revo Food стверджує, що розробила безперервний виробничий процес, здатний масово виробляти 3D-друковану їжу.

Надрукований лосось для продажуМікопротеїн використовується для створення надрукованого на 3D-принтері лосося через його натуральну текстуру, схожу на м’ясо, і мінімальні вимоги до обробки. Revo Food співпрацює зі шведським стартапом Mycorena для створення білкової основи Promyc, розробленої спеціально для 3D-друку.

Веганське рибне філе вже потрапило в окремі супермаркети BILLA групи REWE – одного з найбільших європейських роздрібних торговців. Клієнти з усієї Європи, які хочуть спробувати веганське рибне філе, можуть замовити його в онлайн-магазині Revo Food з 1 жовтня 2023 р.

Веганське рибне філе як альтернатива морепродуктам

Як зазначає видання Designboom, для створення надрукованого на 3D-принтері лосося Revo Food використовує харчові шприци для утримання матеріалу для друку. Потім інгредієнти шар за шаром наносяться через харчову насадку перед впорскуванням ниткоподібної матриці веганського рибного філе. Кінцевий результат виходить у вигляді риби, подібної до лосося, яка наповнена цінностями завдяки властивостям мікопротеїну.

Як зазначає команда Revo Food, це не є чимось незвичайним у порівнянні з іншими методами виробництва їжі, які сьогодні вже часто можуть вироблятися у 3D-формі. Головна новинка 3D-друку харчових продуктів полягає у тому, що його можна виконувати набагато більш контрольованим способом. Це призводить до створення продуктів, які неможливо було б виробити інакше, наприклад, рибного філе рослинного походження.

Друкована 3D-рибина для збереження біорізноманіття

Revo Food занурюється у 3D-друк для харчової промисловості, оскільки до 60% світових рибних запасів переловлюється. Команда стверджує, що рибна промисловість також є основною причиною забруднення океанів пластиком, і що падіння морського біорізноманіття буде незворотним. Крім того, попит на морепродукти все ще зростає, попри втрату коралових рифів та сплеск рівнів токсинів та мікропластику, які забруднюють морське біорізноманіття.

Друкована 3D-рибинаRevo Food пропонує веганські морепродукти як альтернативу для задоволення попиту, намагаючись відтворити автентичний смак, який приваблює флекситарний ринок. Генеральний директор компанії Робін Сімса стверджує, що з віхою промислового 3D-друку харчових продуктів ми вступаємо у творчу харчову революцію, еру, коли їжа створюється відповідно до потреб клієнтів. За його словами, вони не просто створюють веганську альтернативу, а формують майбутнє самих харчових продуктів.

Нова технологія веде Revo Food до нових пропозицій веганських альтернатив із типовою «лускатістю» та соковитими волокнами звичайного рибного філе. Харчовий стартап також пропонує інші продукти на рослинній основі, такі як гравлакс або тертий лосось, виготовлений із горохового протеїну, та копчений лосось з водоростями.

Фото: designboom.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU