Альтернатива м’ясу: коники, хрущі, равлики та жаби

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Українська родюча земля вже давно годує не лише нас, а майже півсвіту. Війна показала, що через неможливість вивозити зерно з України мільйони людей опинилися під загрозою голодної смерті, але завдяки зерновій угоді проблема вирішується. І попри те, що війна все ще триває, цьогорічний врожай було вирощено та зібрано нашими героїчними хліборобами – під обстрілами, на розмінованих полях. Незважаючи на всі складнощі наша держава продовжує постачати зерно тим, хто його так потребує.

Чим годувати людство?

Врешті решт війна скінчиться (звичайно, нашою перемогою!), але проблема –  чим годувати людство – нікуди не зникне. Вчені вважають, що вже до кінця нинішнього століття голод може торкнутися не лише народів Африки та Латинської Америки, а й розвинених країн. Населення Землі постійно зростає. Нині нас 8 млрд, а до 2100 року очікується, що людство виросте до 11 млрд осіб!

Крім того, ми маємо якось відповідати на виклики глобального потепління –  підвищення температури, посуха, зменшення запасів прісної води тощо. І насамперед від цього постраждає тваринництво. Адже для того, наприклад, щоб виростити одну корову, необхідно 20 тонн води!

Тому вже зараз потрібно шукати альтернативні джерела білка, адже без цієї поживної речовини неможлива нормальна життєдіяльність людського організму.

pexels pixabay 162240 - Їжа - 50Plus

Як себе змусити їсти комах

Чи знаєте ви, що яловичину, свинину, курятину з успіхом можуть замінити коники, хрущі, равлики та жаби? Всі ці не дуже їстівні, на наш погляд, представники фауни мають не тільки відмінний смак, але й всі необхідні амінокислоти. До того ж це дієтичний продукт, який не містить насичених тваринних жирів. Вживання комах у їжу прийнятне й з погляду моралі (адже багатьом нестерпно думати про муки тварини, яку ведуть на забій), бо ці створіння не відчувають болю.

pexels manuel torres garcia 12674838 - Їжа - 50Plus

Нам, звичайно, важко уявити, як змусити себе їсти комах. Але якщо прогнози вчених вірні, доведеться звикати. Адже у багатьох країнах ці продукти вже зараз вважаються частиною традиційного раціону: коники є справжніми ласощами в країнах Латинській Америці, а жаби, равлики та личинки хрущів уже давно використовуються у стравах високої французької кухні. Як свідчать історичні документи, улюбленою стравою Наполеона був крем-суп з личинок хруща – за смаком вони нагадують м’ясо омара!

pexels maria orlova 4946442 cut photo.ru - Їжа - 50Plus

В Україні чудово живуть і розмножуються і коники, і хрущі, і жаби, і равлики – і в цьому нам дуже пощастило. Вже зараз у нашій країні є ферми, де вирощують та експортують равликів та жаб: бізнес досить прибутковий. Адже для їх розведення необхідно набагато менше зусиль та засобів, ніж, наприклад, для вирощування свиней. Бізнесменам варто задуматись про розведення комах: якщо розвинути цю галузь до промислових масштабів, Україна цілком здатна забезпечити якісною білковою їжею чи не весь світ!

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.