Про це заявили автори нового дослідження з Ексетерського (Велика Британія) та Маастріхтського (Нідерланди) університетів. Загалом вони виявили півтора десятка чинників, які збільшують ризик розвитку ранньої деменції.
Майже чотири мільйони людей у всьому світі страждають на це захворювання ще до того, як їм виповниться 65 років, тобто на передчасну деменцію. Причому щороку її діагностують 370 000 осіб, розповіло видання The Guardian.
Про що дізналися науковці
Команда вчених використала дані 350 000 добровольців віком до 65 років, які брали участь в дослідженні Британського біобанку. Проаналізувавши інформацію, науковці з’ясували, що саме найбільше впливає на схильність людини до раннього слабоумства.
Серед чинників, які першою чергою підвищують ризик розвитку передчасної деменції, вони назвали такі як ортостатична гіпотензія, депресія, алкоголізм, інсульт, генетична схильність, матеріальна незабезпеченість, діабет, хвороби серця та соціальна ізольованість.
«Усунення цих чинників може виявитися ефективним для зниження ризику розвитку деменції в ранньому віці», – написала команда у звітній статті для журналу JAMA Neurology.
Деменція є одним з найсерйозніших захворювань, з якими стикаються працівники сфери охорони здоров’я в різних країнах. У світі на це захворювання страждають близько 57 мільйонів людей. Жінки значно частіше за чоловіків хворіють на деменцію. Експерти припускають, що близько 2050 року через старіння населення планети та його зростання ця недуга охопить 153 млн людей.
Фото: pixabay.com