Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Чуттєва хімія: вчені з’ясували, що кохання робить з мозком  

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда науковців з Австралійського національного університету, Університету Канберри та Університету Південної Австралії з’ясували роль системи поведінкової активації (BAS) у романтичному коханні. Іншими словами, дослідники дізналися про те, що саме змушує людину забувати про все на світі, окрім об’єкта своєї пристрасті.

За словами вчених, коли людина потрапляє у полон романтичного кохання, BAS може придушувати її когнітивні функції та зовнішні подразники. Цей висновок – ще один крок до розгадки поведінкової таємниці потягу, яка у всі часи ставила в глухий кут вчених і не лише їх.

«Кожне відкриття, що розповідає нам про еволюцію романтичного кохання, є важливою частиною головоломки», – зазначив провідний автор дослідження Адам Боде з Австралійського національного університету.

zakohani - Психологія - 50Plus

Про що дізналися науковці 

Команда залучила до дослідження 1556 молодих людей, які ідентифікували себе як «закохані». Науковці мали на меті виявити хімічні шляхи та поведінкові чинники, завдяки яким сигнали мозку запускаються одним новим потужним стимулом – об’єктом кохання.

Вони вивчили систему поведінкової активації учасників, що спрацьовує у відповідь на позитивні емоції, такі як хвилювання та щастя. Також BAS мотивує поведінку, яка може принести винагороду. Попередні дослідження пов’язували чутливість BAS із сильнішим сексуальним збудженням, пише New Atlas.

Раніше вчені вважали, що за романтичне кохання відповідає гормон окситоцин. І ось тепер дослідники виявили, що саме від активності BAS залежить те, як інша людина швидко стає центром чиєїсь уваги.

«Ми знаємо, яку роль окситоцин відіграє в романтичному коханні, адже ми отримуємо його хвилі, що циркулюють за нашою нервовою системою і кровотоком, коли ми взаємодіємо з близькою людиною», – зауважив автор дослідження Філ Кавана з Університету Канберри. Однак, на його думку, набуття близькими людьми особливої значущості пов’язане з поєднанням окситоцину з дофаміном. Цю хімічну речовину наш мозок виділяє під час романтичного кохання. «По суті, кохання активує шляхи в мозку, пов’язані з позитивними відчуттями», – додав пан Кавана.

mozok zakohanogo - Психологія - 50Plus

Як резюмували дослідники, конкретний стимул – кохана людина – підштовхує BAS до запуску масштабних змін у всьому мозку. Вони живляться активністю окситоцину і дофаміну. Внаслідок цього стимул стає ціннішим за всіх інших людей. Цей складний механізм проявляється в таких проявах, як зведення коханої людини на п’єдестал і повне поглинання повсякденного життя новим романтичним коханням.

Тепер дослідники бажають дізнатися, чим різняться когнітивні реакції чоловічого й жіночого мозку на романтичне кохання.

Висновки з дослідження опублікував журнал Behavioral Sciences.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU