Науковці знову в захваті від антивікової користі чаю! Команда із Сичуанського університету в Ченду (Китай) провела масштабне дослідження та визначила оптимальну норму чаю, що сприяє довголіттю. Вчені вважають, що чудодійні переваги чаю можуть бути пов’язані з потужними сполуками, які він містить.
Вчені й раніше знали, що, приміром, чорний чай багатий на речовини, які сприяють поліпшенню здоров’я серця, кишківника та мозку. А дослідження на тваринах не раз свідчили про те, що флавоноїди – сполуки, на які багатий чай, – позитивно впливають на тривалість життя хробаків, мух та мишей.
Що показало нове дослідження
Команда проаналізувала результати опитування 5998 британців у віці 37-73 років, а також 7931 китайця у віці 30-79 років. Запитання стосувалися звичок щодо споживання чаю. Зокрема, щодо улюбленого виду чаю (зеленого, чорного, жовтого, улуну тощо), а також кількості чашок чаю, яку добровольці випивали впродовж дня.
Потім дослідники порівняли маркери старіння учасників, зокрема, кров’яний тиск, рівень холестерину та відсоток жиру в організмі, щоб розрахувати їхній біологічний вік.
За спостереженням учених, любителі чаю продемонстрували закономірності, які сигналізують про уповільнення біологічного старіння. Також вони рідше відчували симптоми безсоння та тривоги, розповіло видання Daily Mail. Значну частку таких учасників складали чоловіки, котрі дотримувалися здорового раціону і, до речі, вживали алкоголь.
У звітній статі науковці заявили, що для отримання антивікового ефекту достатньо шести-восьми грамів чайного листя на день: це відповідає трьом середнім чашкам чаю.
Дослідники також додали, що «помірне вживання чаю продемонструвало найсильніші антивікові ефекти серед постійних любителів чаю». Натомість в тих, хто переставав його пити, біологічне старіння прискорювалося.
Антивіковий ефект не залежить від виду чаю
Як заявили науковці, секрет такої чарівної дії чаю криється в поліфенолах – біологічно активних речовинах. Вони модулюють мікробіоту кишківника, а це своєю чергою може впливати на регулювання вікових змін, що стосуються імунітету, метаболізму та когнітивних функцій.
Команда зазначила, що антивіковий ефект чаю не залежить від його видів. Він був ідентичним як для шанувальників чорного чаю з Великої Британії, так і для любителів зеленого чаю з Китаю.
Також не мало значення, чи віддають добровольці перевагу гарячому чаю або ж чекають, коли він охолоне.
Висновки з дослідження опублікував журнал The Lancet Regional Health – Western Pacific.
До речі, мешканці Великої Британії щоденно випивають 100 мільйонів чашок чаю. Однак цей показник потроху падає на тлі попиту на каву, що зростає останніми роками.