Білий хліб не є абсолютно шкідливим: адвокати популярного продукту

Експерти спробували реабілітувати білий хліб в очах прихильників здорового харчування.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Білий хліб має репутацію одного з найшкідливіших вуглеводів, що позбавлений поживних речовин та містить купу некорисних добавок. Однак в цього продукту є свої переваги, тож не потрібно його зовсім виключати зі свого раціону, вважають дієтологи.

Одним з адвокатів білого хліба виступив доктор Двейн Меллор, дієтолог-дослідник з Астонського університету. На його думку, значно істотнішим є склад хліба. За його словами, «білий хліб не такий поганий, як багато хто думає».

Так, додавати до свого раціону якомога більше клітковини – дуже важливо, зазначив доктор Меллор. Однак хліб є лише одним з її джерел. З-поміж інших – овочі, зокрема бобові.

rozrizanyj hlib na doshhczi - Їжа - 50Plus

Аргументи на захист репутації білого хліба 

Прихильники низьковуглеводної дієти давно критикують білий хліб за високий вміст поганих вуглеводів. Мовляв, вони провокують стрибки рівня цукру в крові, а це робить нас більш дратівливими, стомленими та схильними до збільшення ваги.

Справді, білий хліб містить близько 49 г вуглеводів на 100 г – порівняно з 41 г вуглеводів на 100 г в цільнозерновому хлібі, розповіло видання Daily Mail.

Однак доктор Меллор стверджує, що з огляду на «швидкість перетравлення крохмалю та вироблення глюкози немає великої різниці між білим та цільнозерновим хлібом».

domashnij hlib - Їжа - 50Plus

При цьому він зауважив, що «інший прісний хліб, який не містить доданих дріжджів або розпушувача, що сприяють підйому тіста, перетравлюється повільніше, завдяки чому ризик підвищення рівня глюкози в крові є меншим», – сказав він.

А за словами відомого дієтолога та письменника Роба Хобсона, стрибок рівня цукру в крові є «природною реакцією організму на вживання їжі».

«Якщо ви їсте бутерброд з тим, що містить жир і білок і, можливо, з овочевим салатом, тоді вплив на рівень цукру в крові є не таким істотним. Я не бачу нічого поганого в буханці якісного білого хліба або тіста на заквасці, підданого мінімальній ультраобробці», – зауважив пан Хобсон.

kanapka z zelennyu - Їжа - 50Plus

До когорти захисників спірного продукту долучився ще один досвідчений дієтолог – доктор Ідріс Могол. Він, зокрема, зазначив: «Ви повинні пам’ятати, що хліб – це просто енергія. Він розщеплюється до глюкози».

До того ж більшість людей не їдять лише хліб. Звісно, що «повсякденне вживання буханця хліба не принесе користі вашому здоров’ю, бо ж ви споживатимете занадто багато калорій, а це не дуже корисно», сказав доктор Могол. Та якщо, приміром, з’їдати його як частину обіднього сендвіча з салатом, курячою грудкою на грилі, невеликою кількістю знежиреного майонезу і, можливо, солоними огірками та приправами, це абсолютно нормально, вважає дієтолог.

Їсти чи не їсти – ось в чому питання

Білий хліб масового виробництва є ультраобробленою їжею (UPF), а отже, в ньому більше штучних інгредієнтів, ніж натуральних. Деякі експерти зі здорового харчування закликають виключити UPF з раціону.

У білому хлібі чимало хімікатів, барвників, підсолоджувачів та консервантів для подовження терміну придатності. Також білий хліб містить більше цукру та солі, ніж цільнозерновий.

magazynni bulochky - Їжа - 50Plus

Харчові продукти, в яких є хімікати та інші некорисні добавки, пов’язані з ризиком розвитку різних захворювань, зокрема, серцево-судинних. У дешевому упакованому білому хлібі з м’якою текстурою, який зазвичай продають в супермаркеті, мало клітковини. І його «легко переїсти», визнав пан Хобсон.

Тож кожен має самостійно вирішувати, включати цей продукт до свого раціону чи ні. А якщо вам усе ж таки не обійтися без білого хліба, то варто пам’ятати рекомендації дієтологів стосовно того, як і з чим його їсти без великої шкоди для здоров’я.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU