Ефективність перетравлення їжі залежить від статі: вчені

Дослідники з’ясували, як стать впливає на перетравлювання тих чи інших харчових продуктів.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Чоловіки можуть випити більше алкоголю, ніж жінки. Зате жінки краще перетравлюють жирну їжу та солодкі газовані напої. А які ще закономірності стосовно харчування подарувала нам наша стать?

Вплив статі на харчування може варіюватися залежно від таких факторів, як обмін речовин, гормони та структура тіла, зауважила провідна британська дієтологиня Гелен Бонд.

Експерти радять дотримуватися рекомендацій, адаптованих до можливостей організму чоловіків та жінок. Адже від цього залежать стан здоров’я та тривалість життя.

Чоловікам під силу випити більше алкоголю

Чоловік переробляє алкоголь ефективніше, ніж жінка, адже в чоловічому організмі більше води в порівнянні з жиром, зазначила Емма Кеттералл, керівниця досліджень благодійної організації Drinkaware.

Оскільки жінки зазвичай мініатюрніші за чоловіків, в їхньому організмі менше ферментів, що розщеплюють алкоголь. Тож пані швидше всмоктують його в кровотік. А що більше алкоголю потрапляє у кров, тим п’янішою є людина.

При цьому, за даними експертів, чоловіки частіше страждають на захворювання, пов’язані з алкоголем, ніж жінки. Оскільки представники сильної статі, як правило, п’ють системніше та великими дозами.

cholovik obidaye - Їжа - 50Plus

Жіночий організм краще пристосований до цукромістких продуктів

Згідно з довгостроковим дослідженням Гарвардського університету (США), проведеним у штаті Массачусетс, хлопчики, які п’ють солодкі напої, частіше хворіють на діабет, ніж дівчатка.

За свідченням професора Роя Тейлора з Університету Ньюкасла (Велика Британія), чоловіки наражаються на вищий ризик розвитку діабету, ніж жінки, навіть якщо вони споживають таку саму кількість цукру та мають меншу вагу.

solodoshhi - Їжа - 50Plus

Жінка може перетравити більше жирної їжі

Дослідження показали, що жіночий організм легше перетравлює велику кількість жирної їжі.

За свідченням Дебори Клегг, клінічної дієтологині з медичного центру Сідарс-Синай (США), жіночі мозок, серце та судини краще захищені від впливу жиру, ніж чоловічі.

«Це схоже на те, немов у мозку жінок є хімічне силове поле, що захищає їх від шкідливих жирів та цукрів», – сказала вона.

Науковці також засвідчили, що жінки можуть перетравлювати більше жирної їжі, адже жіночий статевий гормон естроген може перешкоджає шкідливому впливу надлишкового жиру.

На думку дослідників, цей еволюційний механізм допомагає жінкам безпечно набирати вагу під час вагітності.

smazhena kurka z majonezom - Їжа - 50Plus

Чоловіки отримують від чорного шоколаду більше користі, ніж жінки

Темний шоколад містить відносно мало цукру та є багатим на антиоксиданти, що борються з різними хворобами. Але більш ефективно цей продукт захищає здоров’я чоловіків, розповіло видання Daily Mail.

Науковці з Абердинського університету (Велика Британія) дослідили кров добровольців обох статей до та після вживання чорного шоколаду, який містив щонайменше 70 відсотків какао. У крові чоловіків команда виявила менше згустків крові. А саме згущення крові може бути основною причиною різних серцево-судинних захворювань, спричиняти інфаркт та інсульт.

shokolad - Їжа - 50Plus

Оброблені вуглеводи більше шкодять жінкам, ніж чоловікам

Хоча наш раціон важко уявити без вуглеводів, велика кількість їх може негативно вплинути на здоров’я. Особливо, якщо вони рафіновані або, як їх ще називають, оброблені, погані чи прості. До джерел таких вуглеводів належать, зокрема, макарони із м’яких сортів пшениці, білий хліб, випічка, білий рис, солодощі, сухі сніданки. Ці продукти не містять клітковини, вітамінів та мінералів. Тобто є геть некорисними. Але їх вживання загрожує підвищенням рівня цукру в крові та інсуліну. Воно призводить до діабету та серцево-судинних захворювань.

zhinka z ponchykamy - Їжа - 50Plus

Науковці з Медичного центру Колумбійського університету (США) виявили ще один негативний наслідок трапез із простими вуглеводами. На прикладі 50 тисяч учасників учені з’ясували, що рафіновані вуглеводи підвищують ймовірність безсоння в жінок старшого віку.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.