Йдеться про чай, темний шоколад, яблука і ягоди, що багаті на флавоноли. Ці органічні речовини, які містяться в багатьох овочах і фруктах, позитивно впливають на когнітивні функції.
Як показало нещодавнє дослідження, люди віком за 70 років, котрі споживали лише 500 міліграмів флавонолів щодня, мали кращу пам’ять порівняно з тими, хто цього не робив.
Команда науковців з Колумбійського університету (США) та Університету Редінга (Велика Британія) протягом трьох років проводила масштабне трирічне дослідження за участю 3562 людей. Усім їм уже виповнилося 70, пише The Guardian. Наприкінці дослідження вчені дійшли висновку: ті учасники, які регулярно споживали флавоноли в достатній кількості, демонстрували гарну роботу гіпокампа. Ця частина мозку, що відповідає за пам’ять та навчання, першою пошкоджується від деменції.
Як проходило дослідження
Науковці розподілили добровольців на дві групи. Учасники з першої групи щодня приймали 500 мг флавонолів з харчовою добавкою. Друга група отримувала таблетки-пустишки (плацебо). Упродовж всього дослідження учасники відповідали на запитання тестів, які допомогли науковцям оцінити вплив раціону на пам’ять. Безсумнівна перевага була на боці учасників з першої групи: їхні показники пам’яті, зокрема, короткочасної, були значно кращими.
За словами професора Едіна Кессіді, доза, необхідна для покращення здоров’я мозку, легко досяжна. 500 щоденних міліграмів флавонолів містяться у чашці чаю, шести квадратиках темного шоколаду та парі порцій ягід і яблук.
На думку професора Скотта Смолла, провідного автора роботи, це ще одне дослідження, яке доводить роль різноманітних поживних речовин у зміцненні організму, що старіє.
Команда також зауважила, що вивчення взаємозв’язку між харчуванням та пам’яттю може допомогти у боротьбі з деменцією.
Результати дослідження опублікував американський журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.
Фото: pexels.com