Не лише про пам’ять: п’ять ранніх симптомів деменції, якими не слід нехтувати

Експерти пояснили, що втрата пам'яті – далеко не єдиний сигнал про незабарне слабоумство.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Хоча зниження когнітивних функцій традиційно пов’язують з віком, цей стан не вважається нормальним супроводом старіння. Якщо звернути увагу на деякі тривожні знаки, у цей процес можна вчасно втрутитися. І хоча деменція наразі не лікується, рання діагностика допоможе боротися з проявами слабоумства.

Деменцією називають крайній ступінь порушення розумових (когнітивних) функцій. Хвороба Альцгеймера є найбільш поширеною причиною деменції. Симптоми деменції виникають за порушення функцій мозку внаслідок, зокрема, й хвороби Альцгеймера.

Експерти Асоціації Альцгеймера (некомерційної організації США) назвали ранні ознаки слабоумства, якими не варто нехтувати. Йдеться не лише про втрату пам’яті.

Проблеми з плануванням та цифрами

Людям, яким загрожує деменція, часто важко виконуват план або працювати з цифрами. Не має значення, про що саме йдеться: приготування страви за сімейним рецептом або оплату рахунків за комунальні послуги.

Слабоумство може сигналізувати про себе неможливістю сконцентрувати увагу. А щоб виконати звичні операції, щоразу потрібно більше часу. Тож «випадкові помилки» трапляються дедалі частіше, розповіло видання Daily Express.

Симптоми деменції.

Труднощі з виконанням знайомих завдань

Справи, які ви робили сотні разів, можуть раптово стати непіднімними. Людям з когнітивними розладами складно виконувати прості повсякденні завдання, як-от поїздка на автобусі в знайоме місце або запис улюбленого телешоу.

Плутанина з часом або місцем

У відпустці час летить непомітно, тому відпочивальники легко забувають, який сьогодні день. Однак ті, кому загрожують когнітивні розлади, не можуть визначитися з датами і навіть порами року. Також вони часто не пам’ятають, де перебувають і як сюди потрапили.

Проблеми зі словами в усному чи письмовому мовленні

Якщо людина раз у раз не може приєднатися до розмови, це теж може бути тривожним сигналом. Інколи вона зупиняється під час діалогу й не знає, як його продовжити. А також втрачає спроможність розмірковувати або не раз повторює те, що вже казала. Крім того, в цієї людини можуть виникати проблеми зі словниковим запасом, називанням знайомих предметів і понять.

Втрата речей

Класти речі в незвичайні місця та постійно забувати, куди поділися, приміром, телефон чи ключі, – ще одна рання ознака слабоумства.

До слова. За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), на планеті налічується близько 50 мільйонів людей з деменцією. Щороку лікарі реєструють 10 млн нових випадків. На хворобу Альцгеймера як ключову причину деменції припадає близько 70 відсотків цієї недуги. Деменція є однією з основних причин інвалідності серед літніх людей в усьому світі. В Україні на деменцію страждають близько 63 тисяч людей.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU