Чоловік жив на круїзних лайнерах 25 років. З його ногами сталося дещо дивне

У січні бізнесмен Маріо Сальседо здійснив свій 1000-й круїз. Починаючи з 2000 року, він проводив на суші лише по кілька днів на рік.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Наслідки такого незвичайного способу життя доволі дивні: Маріо Сальседо втратив «сухопутні ноги», як кажуть моряки. Тобто через тривале перебування в морі він майже розучився пересуватися суходолом.

Американський бізнесмен кубинського походження Маріо Сальседо, відомий у круїзних колах як Супер Маріо, чверть століття провів на океанських лайнерах. Він бував на суші лише по кілька днів на рік та зробив більшу перерву під час пандемії COVID.

Маріо Сальседо

Як розпочалася і продовжилася ця історія?

Здійснивши свій перший круїз у 1997 році, Маріо Сальседо попався на гачок. Він випробував послуги кількох круїзних компаній, але зупинився на Royal Caribbean: її кораблі йому подобалися найбільше. З 2000 року він практично безперервно живе на борту лайнерів.

Його 1000-й круїз відбувся на лайнері Explorer of the Seas із 3286 пасажирами на борту, який вирушив з Маямі 5 січня цього року в 11-денну подорож до Панами та південних районів Карибського моря.

Круїзер зі стажем, який керує онлайн-бізнесом з інвестиційного менеджменту, вирішив назавжди піти у відкрите море, «втомившись від ділового світу з його суворими костюмами та краватками, а також від тривалих перельотів до міжнародних клієнтів». До речі, акаунтів у соцмережах він не має.

За словами Сальседо, на морське життя він щороку витрачає близько 101 000 доларів США. Клієнтський статус цього пана у круїзній компанії дуже високий. Тож йому незмінно пропонують простору каюту з балконом. А на деяких кораблях для нього навіть обладнали імпровізовані офіси на палубі з табличкою «Офіс Супер Маріо».

Чоловік присвячує роботі близько п’яти годин на день, а решту часу розважається.

офіс на круїзному лайнері

Дивний вплив круїзного життя на здоров’я

Маріо Сальседо розповів: «Я втратив «сухопутні ноги». На землі мене так сильно хитає, що я не можу ходити прямою лінією. Я так звик перебувати на кораблях, що мені там комфортніше, ніж на суші».

Бізнеследі Елейн Воррен, що керує однією із круїзних компаній, пояснила: втрата здатності ходити суходолом, відома як синдром висадки, є поширеним явищем серед затятих круїзерів.

За її словами, багато хто мріє провести якомога більше часу на круїзному судні. «Але коли ви перемикаєтеся з мрії про відпустку на реальне життя в морі, відбувається багато несподіваних речей, особливо з вашим тілом. Короткі подорожі – це одне, а довгострокове перебування на борту – це зовсім інший досвід», – розповіла виданню Daily Mail пані Воррен.

«Тіло згодом пристосовується до руху корабля, але це не завжди добре. Багато довгострокових круїзерів виявляють, що в них розвиваються «морські ноги». Ці пасажири настільки звикають до незначного хитання судна, що ходіння сушею здається їм дивним. Я розмовляла з людьми, які жили в морі місяцями, і вони казали, що повернення на тверду землю їх дезорієнтувало. Їм здавалося, наче земля ходить під ногами», – зазначила вона.

А тим часом Маріо Сальседо зізнався: «Круїзи ніколи не набридають. Це – нуль стресу. І це найкращий спосіб життя, який тільки можна знайти».

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU