До того ж представники молодого покоління почуваються менш впевненими в собі. І цим вони теж можуть завдячувати цифровим платформам.
Не дивно, що дівчатам та хлопцям дедалі складніше знаходити свою половинку. Дослідники стверджують, що сайти (додатки) знайомств і соцмережі з одного боку посилюють спокусу та бажання знайти нового партнера, а з другого – аж ніяк не націлюють на збереження стосунків.
Користувачі таких ресурсів дедалі частіше прагнуть зв’язків з більш привабливими та багатими персонами. А це зазвичай спотворює очікування від потенційного партнера. Про це заявила команда дослідницького фонду Ethophilia Research Foundation (Індія). Його засновник та виконавчий директор Чаян Мунші наголосив на тому, що тепер люди віком 18-30 років найбільше цінують задоволення, а не довгострокову стабільність.
Про що дізналися дослідники
«Вибір партнера – складний психологічний процес, на який істотно впливають численні соціальні фактори, зокрема зовнішність, особистість і фінансове становище», – зазначив Чаян Мунші. Результати нового дослідження його команди були презентовані цими днями на щорічній конференції Товариства експериментальної біології у Празі.
У ході опитування учасники мали відповісти на такі запитання: «Чи відчуваєте ви розгубленість при виборі супутника життя?», «Які ваші критерії вибору супутника життя?», «Чи продовжуєте ви шукати інших партнерів, якщо у вас вже є стабільні стосунки?» і «Чи бажаєте ви перейти на «найкращий варіант» супутника життя?».
Жінки, що брали участь в опитуванні, зазвичай відчували більше збентеження під час пошуку партнера, ніж чоловіки.
Команда виявила, що невпевненість людей у тому, з ким насправді можна піти на побачення, підривала їхню здатність правильно оцінювати потенційного партнера.
Ті, хто вже перебував у стосунках, завантажували додаток для знайомств, просто щоб побачити інші варіанти. Це часто спричиняло складнощі у підтримці взаємин, розповіло видання Daily Mail.
Ба більше: розширення доступу до сексуально стимулювального або привабливого контенту спотворювало очікування людей від потенційного партнера, зокрема від його зовнішності, особистості та фінансового становища.
Завдяки розвитку штучного інтелекту та фільтрів люди дедалі частіше змінюють свої зображення на світлинах, щоб мати кращий вигляд – більш гладку шкіру, розкішніше волосся та інші привабливі якості.
За словами пана Мунші, такий стан речей «формує в молодих осіб певне сприйняття реальності, що зрештою призводить до плутанини у виборі потенційних партнерів для парування». Згідно з результатами дослідження, «індекс задоволення» або «викид адреналіну» у відносинах став важливішим за «довгострокову стабільність». А це, на думку вчених, може впливати на ментальне здоров’я молодих людей.
«Ця тенденція нині поширена такою мірою, що може змінити соціальні норми поведінки молодих людей при виборі партнера. У довгостроковій перспективі це може зрештою змінити фундаментальний протокол еволюційних стратегій спарювання», – застеріг Чаян Мунші.
Фото: pixabay.com