Чому нас часом дратують вчинки людей іншої статі?

Психологи пояснили, чому наш мозок подекуди зіщулюється від поведінки представників протилежної статі.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Можливо, існує якась еволюційна причина, через яку ми миттєво втрачаємо потяг до свого обранця, який голосно сьорбає або показово орудує зубочисткою? Що про це кажуть знавці людських стосунків?

Перед тим, як дізнатися їхню думку, варто назвати й інші поширені приклади дратівливих тригерів. Це, зокрема, погана гігієна, запах з рота, плювання на вулиці, грубі жарти, галасливість, облизування пальців під час їди, постійне «сидіння» в телефоні, а також такі, здавалося б, безневинні подразники, як ходьба широкими кроками та плескання в долоні під час приземлення літака.

cholovik i zhinka za stolom - Психологія - 50Plus

Чому мозок зіщулюється у відповідь на чужу поведінку

Клінічні психологи розповіли про природу нашої дратівливості стосовно чужої поведінки, а особливо – щодо поведінки осіб протилежної статі.

На думку експертів, найчастіше відбувається одне з двох. Ця реакція є інстинктивним попередженням триматися якомога далі від небезпеки або виявленням проблем із власною соціалізацією.

За словами відомої американської психологині, докторки філософії Карли Марі Менлі, гидливість може бути проявом примітивного інстинкту, покликаного захищати нас від речей, які можуть нам зашкодити. Наприклад, почуття огиди до неприємних смаків, запахів та текстури утримує нас від вживання отруйних грибів або зіпсованої їжі.

Буває, манери людини, що могла б стати вашим партнером (партнеркою), спричиняють категоричне неприйняття. Приміром, ця особа кричить на офіціанта або критикує те, як ви розмовляєте. На думку пані Менлі, ймовірно, це є ознакою того, потенційний обранець може бути жорстоким до вас або вашої майбутньої дитини.

cholovik i zhinka u psyhologa - Психологія - 50Plus

Коріння гидливості – у власній невпевненості та завищених очікуваннях

Співвітчизниця експертки – також клінічна психологиня та докторка філософії Леслі Фейл – стверджує: гидливість щодо поведінки інших найчастіше виказують ті, хто невпевнений в собі.

Але, на думку пані Фейл, є й інша причина. Нерідко ми відчуваємо роздратування, коли реальність руйнує наші фантазії. Ці фантазії часто живляться романтичними фільмами або описами ідеалізованих якостей майбутнього обранця із глянцевих журналів.

Якщо людину дратують вчинки кожного нового партнера, їй варто пошукати причини в собі, розповіло видання Daily Mail. Раптом може виявитися, що їй узагалі складно вибудовувати відносини з іншими людьми.

cholovik i zhinka svaryatsya 1 - Психологія - 50Plus

Стиль потенційно близьких стосунківродом з дитинства

Як зазначила пані Фейл, стиль наших майбутніх взаємин та прихильностей формується в дитинстві. Він на все подальше життя визначає наш підхід до відносин, зокрема, з протилежною статтю.

Трапляється, що доросла людина почувається надмірно самодостатньою, начебто їй ніхто більше не потрібен. Річ у тім, що завдяки своєму вихованню ця особа розглядає інших людей як ненадійних. Зрештою, будь-яка можлива близькість породжує в неї страх, що подекуди переростає у хворобливий.

Також нерідко буває, що ми звикаємо до чудасій партнера, і з часом неприйняття його поведінки минає.

Універсальна порада експертів така: замість того, щоб звертати увагу на чиїсь дратівливі тригери, варто шукати в людині якості, які вам подобаються.

Тим паче, що ми всі не є досконалими, нагадала пані Менлі.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU