Дієта, тренажерний зал та ходьба на довгі відстані – методи, до яких першою чергою вдаються ті, хто намагається зменшити вагу. Однак час минає, а особливих зрушень не помітно.
Тож що заважає нашому тілу позбуватися зайвого? Причини, через які організм не бажає худнути, можуть вас здивувати.
Недосип
Брак повноцінного нічного сну дослідники пов’язують із загрозою діабету, серцевих захворювань та депресії. Виявляється, недосип може стати на заваді також і схудненню.
Нові дослідження показали: невиспані люди частіше їдять солодощі, що згодом призводить до збільшення ваги. Експерти пояснюють це змінами рівня лептину та греліну – гормонів, що відповідають за почуття голоду.
Доктор Ян Уолш з кафедри спорту, фізичних вправ та реабілітації Нортумбрійського університету підтвердив: спати по ночах – важливо для схуднення. На думку науковця, сон слід розглядати як невіддільну складову здорового способу життя – разом із правильним раціоном та фізичною активністю.
Спалення жиру з одночасним набором м’язової маси
Ті, хто мріє про стрункість, очікують, що вага нормалізується вже після кількох тижнів здорового харчування та відвідування тренажерного залу. Однак жадані зміни не відбуваються.
Річ у тім, що людина втрачає жир, але одночасно нарощує м’язи. Тобто структура тіла стає іншою, але його вага все одно велика.
Доктор Дуейн Меллор, провідний дієтолог з Астонського університету, запропонував у гонитві за успіхами зосередитися на інших показниках втрати ваги. Приміром, на тому, що одяг краще сидить на фігурі, а тренування вже не видається таким складним, як раніше.
Легковажний підрахунок калорій
За словами експертів, для схуднення надзвичайно важливим є відстежування кількості спожитої їжі. Адже ті, хто щосили намагається скинути кілька кілограмів, зазвичай роблять це недостатньо ретельно.
Дослідники з Ессекського університету з’ясували, що пересічний британець з’їдає еквівалент трьох чизбургерів на день, навіть не усвідомлюючи цього.
Цікаво, що люди, які сидять на дієті, часто не лише недооцінюють споживання зайвих калорій, а й переоцінюють свої успіхи щодо їх спалювання.
Ефект плато
Так називають тимчасове припинення втрати ваги. Плато є звичним явищем навіть для тих, хто дотримується дієти та регулярно займається спортом.
Цей ефект можна помітити за кілька тижнів після початку схуднення. Експерти пов’язують його з тим, що організм опирається втраті ваги. Сподіваючись отримати більше їжі, він інтенсивніше виробляє гормони голоду.
Часто, коли втрата ваги припиняється, люди починають негативно оцінювати свої результати щодо схуднення, зазначив доктор Меллор. Щоб подолати плато, він пропонує скоротити споживання вуглеводів та зменшити розміри порцій.
Також потрібно стежити за рівнем фізичної активності протягом дня. І це стосується не лише режиму регулярних тренувань. Для усунення набридлих кілограмів важливо якнайменше сидіти та якнайбільше ходити.
Брак води
Сучасна медицина дійшла висновку, що ключем до здорового життя є вісім випитих склянок води на день. Вода є також незамінною для інтенсивного спалювання жиру. Вона пригнічує апетит та підвищує метаболізм, розповіло видання Daily Mail.
Дослідниця Хелен Парретті з Університету Східної Англії виявила: якщо людина на дієті випиває 500 мл води перед кожним прийманням їжі, вона може додатково втратити близько двох кілограмів.
Захворювання
Старанно харчуватися, займатися спортом і достатньо спати – це ще не всі чудодійні засоби, що допоможуть схуднути. Процес може гальмуватися через деякі захворювання. Зокрема, щитоподібної залози. Якщо вона не виробляє потрібної кількості гормонів, життєво важливих для регулювання обміну речовин, спалювати калорії набагато складніше.
Також заважає втраті кілограмів полікістоз яєчників (у жінок). Ця недуга передбачає вироблення більшої кількості чоловічого гормону андрогена, ніж зазвичай. Це може викликати резистентність до інсуліну, внаслідок чого людина швидше набирає вагу.
Фото: pexels.com