Чому у спеку болить голова?

Американський невролог Нолан Пірсон пояснив, що головний біль зазвичай спричиняє не власне спека, а фактори, що її супроводжують.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Літо позаду, але через глобальне потепління спекотні дні нас поки що не полишають. Так само як і головний біль, що часто виникає за високої температури повітря.

У таку погоду багатьох людей непокоїть питання: чому болить голова, коли спекотно?

Деякі дослідження показали, що в разі підвищення температури частота головних болів різко зростає. Проте експерти, такі як доктор неврології Нолан Пірсон з медичного центру Cedars-Sinai в Лос-Анджелесі, стверджують: причину слід шукати за рамками спеки.

«Погода дуже часто входить до четвірки або п’ятірки основних тригерів, про які повідомляють люди. Але я припустив би, що насправді це пов’язано з речами, які супроводжують спекотну погоду, а не із власне спекою», – розповів доктор Пірсон виданню Live Science.

За словами експерта, що спеціалізується на проблемах головного болю, більшість досліджень спеки та мігрені показують лише кореляцію між ними. Наприклад, дослідники могли розглядати показники госпіталізації через головні болі в різні місяці року та виявляти, що найчастіше такі випадки траплялися спекотного літа. Однак це не доводить, що саме спека винна в цих болях. Причинами можуть й інші зміни довкілля та способу життя, які відбуваються влітку. Наприклад, якість повітря, вплив яскравого сонячного світла або рівень нашої активності.

Нолан Пірсон рекомендує кожній людині, що страждає від головного болю, звернути увагу на низку можливих тригерів. Адже вони вивчені краще та з ними легше впоратися, ніж зі спекою.

температура на дисплеї

Тригери головного болю під час спеки

Одним із найпоширеніших чинників головного болю є погана якість повітря, що в умовах спеки ще більше погіршується. Крім того, вітер та тиск повітря, що утворюються за спекотної погоди, змушують забруднювальні речовини від вугільних електростанцій або автомобілів затримуватися в атмосфері.

Найспекотнішим місяцям з їхніми довгими днями притаманне також потужніше ультрафіолетове випромінювання. Однак зв’язок між впливом світла та головним болем доволі складний. Хоча деякі дослідження показують, що яскраве світло не є ключовим тригером головного болю, люди з мігренню часто чутливі до впливу ультрафіолету.

Спека також має тенденцію до руйнування нашого звичного способу життя. І ці зміни теж можуть підвищувати ймовірність виникнення головного болю. Наприклад, люди нерідко забувають пити більше води, коли на вулиці спекотно. Тим часом зневоднення є відомим тригером головного болю. Також за високої температури часто зникає апетит. Але через занадто тривале утримання від їжі коливання рівня цукру в крові теж можуть спричинити головний біль.

А ще спека порушує режим сну. Коли нічний сон порушується через перегрівання, люди значно частіше стають жертвами головного болю, зауважив доктор Пірсон.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU