Це не ігнор, а фізіологія: чоловіки справді не чують жінок

Як стверджують науковці, причина того, що чоловіки часто не чують жінок, не пов’язана з неуважністю чи невихованістю: вся справа у фізіології.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Жінки зазвичай дорікають чоловікам, що ті їх не чують. Міжнародна команда вчених з Великої Британії, Франції та Еквадору підтвердила, що це справді так, але сильну стать певною мірою можна виправдати. Річ у тім, що йдеться не так про неуважність, як про особливість чоловічої фізіології.

Нове дослідження показало, що в чоловіків слух гірший, ніж у жінок. Тож чи можна пробачити чоловікові, що проігнорував прохання коханої помити посуд або винести сміття? Нехай кожна пані вирішує сама.

Про що дізналися вчені?

Давно відомо, що люди, зазвичай, краще чують правим вухом, ніж лівим, і що з віком слух зазвичай погіршується. Тепер учені виявили, що стать впливає на слух навіть більшою мірою, ніж вік, пише Daily Mail.

Дослідники перевірили слух у 450 осіб із 13 популяцій світу, зокрема в Еквадорі, Англії, Габоні, Південній Африці та Узбекистані. Команда вивчала, як равлик вуха передає мозкові сигнали у відповідь на звук різної амплітуди та частоти.

Аналіз показав, що в жінок з усіх досліджуваних груп слух у середньому на два децибели гостріший, ніж у чоловіків. Хоча зазвичай це вважається ледь помітною різницею в показниках гучності, для слуху людини вона є істотною.

Професорка Турі Кінг, співавторка дослідження з Університету Бата (Велика Британія), розповіла: «Ми були здивовані, виявивши, що в жінок слух на два децибели чутливіший у всіх досліджуваних нами популяціях, і це багато що пояснює».

Ця різниця може бути зумовлена різним впливом гормонів під час внутрішньоутробного розвитку, а також незначними структурними відмінностями в анатомії равлика жінок і чоловіків.

«Окрім більшої чутливості слуху, жінки також показують кращі результати в інших тестах на слух та сприйняття мовлення, це свідчить про те, що їхній мозок також краще справляється з обробкою інформації», – пояснила науковиця.

«Враховуючи згубний вплив шуму на загальний стан здоров’я, наприклад, на якість сну та зростання серцево-судинних захворювань, чутливіший слух у галасливій обстановці не завжди є корисним», – зазначила вона.

Чоловік в робочомк костюмі і захисних навушниках

Команда також виявила, що довкілля є другим за значущістю фактором (після статі), який впливає на слух. Найтонший слух спостерігався в населення лісових районів, а найгірший – в тих, хто живе на великій висоті.

Дослідники припустили, що мешканці лісових районів адаптувалися до середовища з великою кількістю «нелюдських» звуків, де пильність має вирішальне значення для виживання. Також їхній гарний слух може бути пов’язаний з нижчим рівнем забруднення довкілля.

А тим часом ті, хто мешкає на значних висотах і чують гірше, перебувають під впливом таких факторів, як-от нижчий атмосферний тиск, потенційне зниження рівня шуму в умовах великої висоти та фізіологічна адаптація до нижчого рівня кисню.

Команда також порівняла чутливість слуху в міського та сільського населення. Виявилося, що містяни краще вловлюють високочастотні звуки, тоді як сільським жителям це не притаманно. Науковці припустили, що така особливість в мешканців міст могла розвинутися через постійну необхідність фільтрувати низькочастотний шум транспорту.

Доктор Патрісія Балареск із Центру досліджень біорізноманіття та навколишнього середовища в Тулузі (Франція), яка керувала роботою, зауважила: «Наші результати наголошують на необхідності враховувати як біологічні, так і екологічні фактори при вивченні слуху».

Результати дослідження опублікував журнал Scientific Reports.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про цінності та спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU