Багато людей мають прихований абсолютний слух, але є одна умова

Новина від американських дослідників є правдивим сюрпризом: виявляється, чимало людей мають абсолютний слух, навіть не підозрюючи про це.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Багато людей можуть співати з абсолютним слухом, але за умови, що вони виконують одну зі своїх улюблених пісень, що, так би мовити, застрягли в них у голові.

Таке несподіване відкриття зробила команда Каліфорнійського університету в Санта-Крузі (UC Santa Cruz), що проаналізувала навички співу караоке у 30 осіб. Жоден з добровольців не був професійним музикантом і не вважав, що має абсолютний слух. Протягом двох тижнів учасники мали записувати на телефон власні співи пісень, що спадали їм на думку.

Згідно з даними вчених, 44,7 відсотка записів мали нульову похибку висоти тону, тоді як 68,9 відсотка були точні в межах півтону від оригінальної мелодії (це найменший музичний інтервал для не музикантів).

Ключовий показник абсолютного слуху – це здатність з ідеальною точністю взяти ноту з першої спроби. Вважається, що ця властивість притаманна одній людині на 10 000, розповіло видання Science Alert.

Проте ця статистика ніколи не враховувала людей, що співають добре знайомих пісень.

дві жінки співають

«Це показує, що велика частина населення має свого роду автоматичну, приховану здатність до абсолютного слуху», – зазначив когнітивний психолог Метт Еванс, провідний автор дослідження.

Ще одна область, яку дослідники сподіваються вивчити докладніше в майбутньому: наскільки добре ми можемо оцінити власні співочі здібності і, звісно, свої здібності до запам’ятовування.

«Цікаво, що якби ви запитали людей, як, на їхню думку, вони впоралися з цим завданням, вони, мабуть, були б цілком упевнені в тому, що правильно вгадали мелодію, але були б набагато менш упевнені в тому, що співають у правильній тональності», – зауважив пан Еванс.

Автори дослідження також припустили, що чимало людей мають кращі співочі можливості, ніж вважають, і що в нашому мозку закладено більше вроджених музикальних здібностей, ніж учені думали раніше.

За словами Метта Еванса, багато людей не дозволяють собі займатися музикою та співом, «бо вважають, що не можуть, або їм сказали, що вони не можуть».

Результати дослідження опублікував журнал Attention, Perception, & Psychophysics.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.