Деяким людям погано навіть після мізерної дози алкоголю: знову винні гени

Зимові свята супроводжує низка застіль, на яких алкогольні напої ллються рікою. Але для деяких людей тема спиртного, як завжди, буде закритою.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Багатьох учасників різдвяно-новорічних трапез турбує, як наприкінці святкувань вийти сухим із цієї алкогольної річки, тобто – зберегти здоров’я. А тим часом для деяких алкогольний марафон завершиться, навіть не почавшись. Адже їхній організм категорично не приймає спиртне.

Чому так відбувається?

На таких тверезників мимоволі вже після малої дози алкоголю насувається нудота, головний біль, жар, утруднене дихання та прискорене серцебиття. В них червоніє обличчя та паморочиться свідомість, розповіло видання Daily Mail

Сучасні дослідження показали, що нездатність організму розщеплювати алкоголь закладена в генах.

Доктор Янніс Мавромматіс, нутриціолог та генетик в Університеті Святої Марії (Велика Британія), засвідчив, що носії так званої антиалкогольної ДНК запрограмовані почуватися жахливо навіть після незначної кількості випитого.

За словами експерта, через наявність одного гена, що мутував, ці бідолахи не спроможні виробляти фермент, що допомагає розщеплювати алкоголь. Доктор Мавромматіс пояснив, що внаслідок розщеплення алкоголю нашим організмом утворюється ацетальдегід, який є токсичним для людини.

У більшості з нас за виведення цього токсичного побічного продукту з організму відповідає фермент під назвою альдегіддегідрогеназа (АЛДГ). Однак деякі особи мають варіацію гена, яка призводить до накопичення ацетальдегіду, зазначив доктор Мавромматіс.

чоловік у лікарні

Як бути?

Експерт настійливо рекомендував людям із таким генетичним дефектом вживати алкоголь лише малими порціями та запивати його великою кількістю води.

«Переконайтеся, що ви дотримуєтеся збалансованого раціону, уникаєте стресу та добре спите», – додав він.

А тим часом Ізабела Рамос, дієтологиня дослідницької групи MyHealthChecked, нагадала, що такі міцні спиртні напої, як горілка, віскі та ром містять вищу концентрацію алкоголю, що своєю чергою може посилити симптоми.

«Деякі вина та пиво, особливо червоні вина та деякі сорти крафтового пива, містять підвищену кількість конгенерів, які є побічними продуктами бродіння та можуть погіршити симптоми», – зауважила вона.

Експерти також вважають, що зменшити вплив алкоголю на особливо чутливий організм допоможе змішування спиртних напоїв з безалкогольними, як-от тонік.

«Однак найбезпечнішим варіантом є вживання напоїв із низьким чи нульовим вмістом алкоголю, що зводить до мінімуму кількість етанолу, який необхідно засвоїти», – стверджує пані Рамос.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU