«Сухий січень»: як скоротити вживання алкоголю після бурхливих свят

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Британські та австралійські експерти запевняють, що це не єдині переваги «сухого січня». Так вони називають усвідомлене бажання десятків тисяч людей відмовитися від щоденних келихів вина та пінт пива.

Лікарі та тренери з тверезості розуміють, що попервах раптова і повна відмова від алкоголю може здатися трохи страшною. Тому вони рекомендують бодай на один місяць скоротити дози випивки та поступово звести їх до нуля. А разом з тим усвідомити переваги «сухого січня».

Навіщо ви п’єте?

Крісті Осборн, лондонська тренерка з тверезості, радить поставити собі запитання про мету вживання алкоголю. Навіщо ви п’єте? Чи виконує алкоголь ту місію, яку ви на нього покладаєте? Ви вживаєте ви його заради розваги або задля подолання труднощів?

«Якщо ви п’єте, щоб розслабитися, але наступного дня відчуваєте жахливу тривогу через підвищення рівня адреналіну і кортизолу, то чи дійсно алкоголь виконує ту роботу, яку ви від нього очікуєте?» – запитує пані Осборн. Якщо людина почне розуміти, що алкоголь не приносить їй користі, вона питиме менше та більш усвідомлено, вважає експертка.

За її словами, надмірне вживання алкоголю стало в суспільстві майже нормою. Тому зустрічі з друзями у «сухий січень» можуть бути непростими. Й передусім тому, що виникає потреба в поясненні іншим особам за столом, чому ви не бажаєте пити спиртне.

Щоб подолати цей соціальний бар’єр, пані Осборн пропонує наперед уявити собі майбутній вечір: від того, що ви збираєтеся замовити, – до того, що ви відповісте людям на їхні провокаційні запитання про алкоголь.

На думку тренерки, в таких ситуаціях потрібно бути максимально чесними. «Підготуйте відповідь для тих, хто сумнівається у вашому рішенні», – каже вона. Наприклад: «Я намагаюся кілька днів не пити та розумію, що сплю набагато краще» або «Мені просто потрібна перерва».

cholovik zi sklyankoyu - Спосіб життя - 50Plus

Ви керуєте алкоголем, а не алкоголь вами

За словами Джорджії Фостер, терапевтки з Мельбурна, тим, хто хоче скоротити вживання алкоголю, слід переконатися, що вони випили достатньо рідини, перш ніж взяти до рук келих вина чи пінту пива. Адже людина часто безсвідомо вживає алкоголь, аби врятуватися від спраги. А насправді – зневоднює свій організм, розповіло видання Daily Mail.

Пані Фостер також радить уникати «автоматичного пиття» – бездумного вживання напоїв. Наприклад, слід бути обережними із вживанням алкоголю, коли ви зосереджені на інших речах, як-от приготування їжі або перегляд телепрограм.

Ба більше: під час пиття улюбленого напою слід намагатися дійсно отримувати від нього насолоду, а не просто ковтати рідину.

Пані Фостер додала, що чимало людей «емоційно п’ють за звичкою, й алкоголь керує ними». А коли вони скорочують його вживання, то розуміють, що можуть звільнитися від його панування.

Владу алкогольних напоїв над людиною можна, зокрема, пояснити тим, що вони підвищують настрій, адже змушують організм виробляти додатковий дофамін – гормон щастя. Тож ми мимоволі підсідаємо на підвищений рівень дофаміну, а не на власне алкоголь.

Аби долучитися до «сухого січня» без втрат для доброго гумору, слід перемикнутися на безалкогольні заняття з підвищення настрою. Приміром, на прослуховування музики, перегляд веселих відеороликів та комедій.

perekynutyj kelyh vyna - Спосіб життя - 50Plus

Щоденник-мотиватор

Британський лікар Річард Пайпер, який допомагає долати алкогольну залежність, рекомендує вести спеціальний щоденник, що може стати гарним мотиватором для обмеження вживання спиртного. Туди можна записувати дані про те, скільки грошей вам вдалося заощадити, не купуючи алкогольні напої, або скількох калорій вдалося уникнути.

Зекономлений протягом «сухого січня» час можна буде витратити на безліч приємних занять.

А якщо відмовитися від алкоголю непросто?

При цьому спеціалісти попереджають, що різка відмова від «зеленого змія» може бути дуже небезпечною, якщо в людини є клінічна алкогольна залежність. У такому випадку різка відмова від алкоголю може навіть спричинити летальний кінець.

Експерти радять обов’язково звертатися до медичних установ, що допомагають боротися з алкогольною залежністю.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.