Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго та Університету Вейк-Форест (США) стверджують, що включення яловичини, курки або свинини до середземноморської дієти допоможе запобігти хворобі Альцгеймера.
Зазвичай середземноморська дієта передбачає вживання великої кількості риби, горіхів, ягід, цільнозернових та інших корисних продуктів. Але нове дослідження показало, що її можна урізноманітнити з користю для здоров’я завдяки різним видам м’яса, розповіло видання Daily Mail.
Продукти, що входять до середземноморської дієти, є в раціоні мешканців Греції, Іспанії та інших країн півдня Європи. Останніми роками науковці спостерігали, що люди, які жили в цій частині планети, рідше страждали від хвороби Альцгеймера, серцевих та інших хронічних захворювань. Вчені дізналися, що все це завдяки їжі, яку тут споживають. Зокрема, омега-3 жирним кислотам та оливковій олії, що вважаються чудовими засобами профілактики хвороб мозку.
Про що дізналися дослідники
А тепер, під час нового дослідження, підсумки якого опублікував журнал Alzheimer’s & Dementia, вчені з’ясували, що поєднання знаменитої дієти з кето-дієтою може бути доволі корисним.
Останніми роками кето-дієта набула неабиякої популярності. Вона нехтує більшістю вуглеводів та надає перевагу жирам як основному джерелу енергії. Тож організм витрачає її, спалюючи власні жири.
Продукти, що входять до кето-дієти: горіхи, насіння, жирна риба (зокрема, скумбрія, оселедець), яйця, м’ясо птиці, яловичина, свинина, сметана, сир, вершкове масло, йогурт (та інші види молочних продуктів), оливкова олія (та інші види олій), некрохмалисті овочі (помідори, броколі, листова зелень), гриби, авокадо, трохи ягід.
Кето-дієта не передбачає вживання хлібобулочних та макаронних виробів, круп, крохмалистих овочів (картоплі, кукурудзи, гарбуза), бобових, фруктів, цукру.
Науковці залучили до дослідження 20 добровольців. 11 з них були когнітивно нормальними, а 9 мали ознаки легкого когнітивного порушення.
Кожному учаснику дали завдання поперемінно практикувати різні дієти з тим чи іншим вмістом жирів та вуглеводів. Серед цих дієт була й комбінована кето-середземноморська.
Добровольці дотримувалися одного раціону протягом шести тижнів, а потім робили шеститижневу перерву, перш ніж «сідати» на шість тижнів на іншу дієту.
Після кожного шеститижневого періоду науковці аналізували зразки біоматеріалу кожного учасника. Дослідники шукали ознаки гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК) та мікробів, відповідальних за його виробництво. Вважається, що високий вміст ГАМК в організмі спричиняє підвищене навантаження на мозок та зниження когнітивних функцій, а також прискорює старіння.
Дослідники виявили, що після того, як учасники практикували комбіновану кето-середземноморську дієту, в них спостерігалися найнижчі рівні ГАМК та пов’язаних з нею мікробів. Це означає, що такий раціон був корисним для мозку.
Як зауважила докторка Сюзанна Крафт, що брала участь в дослідженні, розуміння складного взаємозв’язку між цим раціоном та когнітивним здоров’ям допоможе розробити нові методи профілактики та лікування хвороби Альцгеймера.
Фото: pexels.com