Експерти порівняли три популярні методи схуднення. Який найкращий?

У новому дослідженні австралійські дієтологи з’ясовували, яка із трьох популярних стратегій схуднення є найефективнішою. 

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Кожна восьма людина у світі страждає на ожиріння. А тим часом надлишок жиру в організмі збільшує ризик розвитку діабету 2 типу, хвороб серця, деяких видів раку. І це ще не весь перелік недуг, спричинених зайвими кілограмами.

Автори нового дослідження з Університету Бонда (Австралія) порівняли три популярні методи схуднення. Вчені воліли дізнатися, який з них допомагає скинути якомога більше зайвих кілограмів:

  • зміна розподілу калорій – вживання більшої їх кількості на початку дня, а не у другій половині;
  • скорочення кількості приймань їжі;
  • інтервальне голодування.

Провідні автори дослідження Гейлі О’Ніл та Лоаї Альбаркуні проаналізували дані 29 клінічних випробувань, в яких брали участь близько 2500 добровольців.

Команда виявила, що протягом 12 тижнів усі три методи допомогли учасникам зменшити вагу на ​​1,4–1,8 кілограма. Тобто кінцевий результат істотно не відрізнявся.

Отже, на думку дослідників, якщо людина справді хоче схуднути, вона має вибрати той метод, який найкраще підходить саме їй та її способу життя.

бутерброд зі стрічкою

Перерозподіл калорій з акцентом на сніданок

Коли метаболізм не працює належним чином, організм стає менш чутливим до інсуліну. Це може призвести до збільшення ваги, втоми, а також підвищити ймовірність хронічних захворювань, таких як діабет.

Приймання їжі наприкінці дня (рясна вечеря або пізні перекуси) призводить до погіршення метаболічної функції. Це означає, що організм стає менш ефективним у перетворенні їжі на енергію, управлінні рівнем цукру в крові та регулюванні жирових відкладень. І навпаки: споживання основної частки щоденних калорій на початку дня поліпшує метаболізм.

Щоправда, деякі люди від природи мають вечірній хронотип, тобто вони прокидаються і лягають спати пізніше. Особи з цим хронотипом зазвичай менш успішні у втраті ваги незалежно від методу схуднення, розповіло видання Science Alert.

годинник і чашка

Менше приймань їжі

Останніми роками вчені зазвичай радили прихильникам дієт їсти частіше, але потроху. Однак нове дослідження показало, що ефективному схудненню сприяє скорочення калорій завдяки зменшенню кількості щоденних трапез. Команда стверджує, що три приймання їжі на день краще, ніж шість. При цьому потрібно уникати перекусів, залишивши собі традиційні сніданок, обід та вечерю.

А як бути тим, хто нехтує сніданком? За словами дослідників, ця звичка аж ніяк не сприяє втраті ваги. Вони запевняють, що краще на сніданок з’їдати більше, а на вечерю – менше.

Інтервальне голодування

Це обмежене за часом харчування означає вживання всіх щоденних калорій протягом 6-10-годинного вікна. Причому тоді, коли людина найбільш активна. Головне в цій стратегії схуднення не те, скільки й чого можна їсти, а те, коли це їсти.

Попередні дослідження показали, що такий стиль харчування допомагає втратити вагу та поліпшити метаболізм. Щоправда, поки що неясно, чи пов’язані переваги інтервального голодування із власне часом або ж із тим, що людина в цілому їсть менше.

Учасники нового дослідження щодня дотримувалися восьмигодинного вікна приймання їжі, й при цьому природним чином споживали приблизно на 200 калорій менше.

жінка їсть

Тож на чому зупинитися?

У недавньому минулому лікарі розглядали втрату ваги як наслідок меншого споживання калорій. Однак вони не враховували такі фактори, як розподіл калорій протягом дня, а також частота трапез. Але ж ці чинники теж істотно впливають на метаболізм, вагу та загальне здоров’я.

На думку університетської команди, не існує легких способів схуднути. Але є можливість обрати той з них, що найкраще підходить саме вам: розподіл щоденної їжі у восьмигодинному вікні; споживання меншої кількості калорій, більшість яких припадає на сніданок та обід; триразове харчування замість шестиразового.

Середньостатистична доросла людина щороку набирає від 0,4 до 0,7 кілограмів. Покращення якості раціону є важливим для запобігання цьому набору ваги. Так само, як і запропоновані вище стратегії, що допоможуть боротися із зайвими кілограмами.

Фото: pexels.com, pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU