Емодзі від недобрих емоцій: як повідомити погану новину на роботі

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Як розповіли дослідники з Університету Чатема (Пенсильванія, США), пом’якшити удар від негативних інтернет-повідомлень щодо робочих проблем можна за допомогою відповідних смайликів.

За 26 років, що минули з моменту створення перших емодзі, ці символи набули неабиякої популярності у всьому світі.

Багато хто з нас регулярно користується ними в офісних електронних листах та «есемесках». Однак наукового вердикту щодо використання емодзі в робочих повідомленнях досі не існувало. Щоправда, одне дослідження 2018 року вивчало роль смайликів, які зображують спрямований вгору великий палець та серце. Вчені дійшли висновку, що ці символи сприяють кращому спілкуванню на робочому місці, розповіло видання Daily Mail. Але дослідження 2022 року зі скепсисом поставилося до обміну емодзі між колегами. Мовляв, ця звичка притаманна людям, які не є достатньо впливовими серед співробітників.

Команда, що проводила нове дослідження, виступила на захист смайлів та людей, котрі ними користуються. Емодзі, приміром, можуть відігравати істотну роль в передачі негативних повідомлень, зауважила докторка Моніка Ріордан. На її думку, такий спосіб вираження емоцій допомагає вловлювати тонкі нюанси розмови, які неможливо або недоречно передавати за допомогою тексту.

emodzi u smartfoni - Наука&Техніка, Позитив, Спосіб життя - 50Plus

Про що дізналися дослідники

Намагаючись зрозуміти вплив емодзі на негативні повідомлення у робочому середовищі, команда провела три експерименти.

У першому 105 учасників отримали різні повідомлення: з емодзі або без них. Для негативних використовувався значок з великим пальцем донизу, а для позитивних – з оплесками.

У другому експерименті, до якого залучили 178 учасників, емодзі були замінені на гіфки з негативним або позитивним емоційним забарвленням. І, врешті, у третьому – за участю 195 добровольців – дослідники оцінили вплив емодзі з обличчями, емоційними словами та розділовими знаками.

Під час усіх трьох експериментів науковці спостерігали, що емодзі підвищували бойовий дух колективу, незалежно від того, були вони негативними або позитивними.

За словами дослідників, використання емодзі допомагало отримувачам повідомлень легше сприймати велику емоційну напруженість розмови. Воно сприяло відчуттю близькості між членами команди, а отже, мотивувало учасників залишатися в команді, незалежно від валентності сигналу. Вчені також зауважили, що смайли є особливо корисними для об’єднання колег, які працюють вдома.

«За віддаленої роботи, як і за роботи віч-на-віч, здатність відображати негативні емоції правильним чином важлива для хороших результатів», – написали дослідники у статті для журналу Computers in Human Behavior.

До речі, як засвідчили 2018 року дослідники з Університету Помпеу Фабра у Барселоні, щодня люди по всьому світу виражають свої почуття за допомогою шести мільярдів емодзі.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU